Dwie Polki ze srebrnymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W piątek zakończenie prestiżowej imprezy w Kielcach [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Natalia Kuczewska wywalczyła srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Fot. Kamil Bielaszewski
Wielki sukces Natalii Kuczewskiej (48 kg) i Barbary Marcinkowskiej (69 kg), które w czwartek na ringu w Kielcach wywalczyły srebrne medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie. Imprezie patronuje między innymi Echo Dnia.

W czwartkowych pojedynkach o złote medale nasze reprezentantki walczyły z przeciwniczkami z Indii – Natalia Kuczewska (Mazur Ełk) z Gitiką i Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń) z Arundhati Choudary.
Polskie zawodniczki pokazały dużą ambicję, charakter i waleczność, ale w finałach lepsze były Hinduski, które jednogłośnie wygrywały walki o złoto - 5:0

Brązowe medale MMŚ w Kielcach zdobyło pięć Biało-Czerwonych: Karolina Ampulska (54 kg / Wda Świecie), Wiktoria Tereszczak (64 kg / Ring Bielsko-Biała), Daria Parada (75 kg / Skorpion Szczecin), Martyna Jancelewicz (81 kg / Taurus Goleniów), Oliwia Toborek (+81 kg / Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa).

Jak informuje Fanpage Polskie Związku Bokserskiego w historii młodzieżowego czempionatu globu wśród kobiet dotychczas na podium stawały - Karolina Cyran, Paulina Jakubczyk, Aneta Rygielska, Elżbieta Wójcik, Agata Kaczmarska, Justyna Walaś, Patrycja Kiwak i Natalia Marczykowska.

W piątek o tytuł Mistrza Świata powalczy Jakub Straszewski (Champion Włocławek), a jego rywalem będzie Kubańczyk Jorge Luis Felimon Lobaina.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0