Dziewczęta z Ogniwa Sopot wracają do gry. W niedzielę...

Dziewczęta z Ogniwa Sopot wracają do gry. W niedzielę zagrają w Sochaczewie

Adam Mauks

Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa

Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa ©Fot. materiały prasowe

Po wakacyjnej przerwie rugbistki Ogniwo Sopot Women’s znów dają o sobie znać. W niedzielę zagrają w pierwszym turnieju nowego sezonu. Stawką jest mistrzostwo Polski w rugby kobiet do lat 16.
Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa

Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa ©Fot. materiały prasowe

Sopocka drużyna, która świetnie zadebiutowała w mistrzostwach kraju w minionym sezonie musiała - de facto - powstać od nowa. To dlatego, że rozgrywki są przeznaczone dla dziewcząt urodzonych w latach 2003-2005. Drużyna, która w czerwcu zakończyła mistrzostwa Polski w rugby „7” na 6 miejscu w kraju, była złożona z zawodniczek urodzonych w 2002 roku.

- Nie sądziłem, ze uda nam się tak szybko poskładać na nowo - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Jarosław Hodura, były reprezentant Polski i zawodnik Ogniwa, dziś trener kobiecej drużyny z Sopotu.
Udało się to zrobić dzięki wypożyczeniu kilku dziewczyn z gdyńskich klubów: Arki i Floty, Lechii Gdańsk oraz powrotach po kontuzjach sopocianek. Ekipa jest pełna entuzjazmu i w bojowych nastrojach ma zamiar ruszyć do Sochaczewa na pierwszy turniej nowego sezonu - dodaje Hodura.

Te dobre nastroje dziewcząt z Ogniwa to nie tylko efekt urozmaiconych treningów i atmosfery na nich, ale również pomocy rodziców, którzy angażują się w funkcjonowanie tej drużyny. Wyjazd sopockich rugbistek do Sochaczewa z noclegiem i pełnym wyżywieniem nie byłby możliwy także dzięki Kąpielisku Morskiemu Sopot, Delikatesom Mrozińscy i klubowi Ogniwo Sopot. Jarosław Hodura i jego kobieca drużyna rugby podkreślają także wdzięczność wobec sopockiej firmy Oceanic, która systematycznie zaopatruje drużynę w wysokiej klasy kosmetyki.

Ważna jest także kolejna bliska perspektywa Ogniwa Sopot Women’s. W październiku dziewczęta zagrają w międzynarodowym turnieju rugby w Pradze. W tych zawodach będą mogły wziąć udział także rugbistki urodzone w 2002 roku, bo turniej jest do lat 18. To bardzo ważne w kontekście ich pozostania przy rugby.

Trener Jarosław Hodura zaprasza na treningi kolejne adeptki rugby. Zajęcia w ramach programu Fundacji Lotto „Kumulacja Aktywności” odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17 na stadionie im. Edwarda Hodury, czyli ojca obecnego szkoleniowca dziewcząt z Sopotu.

Warto wziąć ze sobą dres, sportowe obuwie, dobry nastrój i wpaść na obiekt przy ul. Jana z Kolna.

Reprezentacja Polski utrzymała 18. miejsce w rankingu FIFA


Press Focus


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej