Dziewiąte miejsce Bartłomieja Marszałka na zawodach w Augustowie

fb
K.Dobuszynski
Bartłomiej Marszałek zajął 9. miejsce podczas niedzielnego wyścigu w ramach cyklu motorowodnych mistrzostw świata w Augustowie.

W ten weekend na jeziorze Necko w Augustowie odbyły się niezwykle prestiżowe zawody motorowodne. Po raz pierwszy w tym miejscu został rozegrany wyścig w ramach motorowodnych mistrzostw świata Formuły 2. Do Grand Prix Polski zgłosiło się 21 światowej klasy zawodników. W tym gronie był też Polak Bartłomiej Marszałek z Orlen Team’u.

Niedzielny wyścig miał rozpocząć się o godzinie 16, ale silny wiatr i trudne warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów to przesunięcia startu na godzinę 18. To również nie pomogło i zawody mogły rozpocząć się dopiero o 19:30.

Marszałek przypłynął do mety na 9. miejscu. Wyścig wygrał Stefan Hagin przed Mansoor Al Mansoorem i Tobiasem Munthe-Kassem.