Dorota Kułaga
Piłkarze Korony Kielce w drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji pokonali rumuński zespól FC Universitatea Cluj 6:0.

Korona Kielce - Universitatea Cluj 6:0 (4:0)
Bramki: Grzegorz Szymusik 26, Jakub Górski 32, Jewgienij Szykawka 35 z karnego, Filipe Oliveira 41, Jakub Łukowski 55 z karnego, Piotr Malarczyk 57.
Korona (I połowa): Zapytowski - Szymusik, Zebić, Koj, Sierpina - Podgórski, Oliveira, Sewerzyński, Takáč, Górski - Szykawka.
Korona (II połowa): Zapytowski - Danek, Malarczyk, Seweryś, Corral - Petrović, Strzeboński (81. Bojańczyk), Gąsior, Szpakowski, Łukowski (81. Majewski), Amroziński.
FC Universitatea Cluj (I połowa): Gorcea- Alarcon, Ilie, Ispas, Mitrea, Balgiu, Ribeiro, Haita, Tescan, Hofman, Boiciuc.

Korona rozegrała dobry mecz i odniosła przekonujące zwycięstwo nad trzecim zespołem drugiej ligi rumuńskiej. Pierwsza bramkę strzałem głową zdobył w 29 minucie Grzegorz Szymusik, a asystę zaliczył Dalibor Takač. W 32 minucie po strzale Jakuba Górskiego i rykoszecie było 2:0 dla kielczan. W 34 minucie w polu karnym sfaulowany został Jewgienij Szykawka. Białorusin sam wykorzystał jedenastkę i podwyższył wynik na 3:0. W 41 minucie Filipe Oliveira zdobył czwartą bramkę - po jego mocnym strzale piłka przeszła po rękach bramkarza i wpadła do siatki.

Na drugą połowę Korona wyszła w innym składzie, został tylko Marceli Zapytowski. W 55 minucie sędzia podyktował drugą jedenastkę dla kieleckiej drużyny, którą na gola zamienił Jakub Łukowski. Wynik spotkania w 57 minucie strzałem głową ustalił Piotr Malarczyk.

Korona w dobrym stylu wygrała więc drugi sparing w Belek.