Ekstraklasa. Nie tylko gol i asysta. Świetny występ Luquinhasa pomógł Legii zdobyć trzy punkty

AIP
Szczecin 23 11 2019<br>mecz na szczycie pogon szczecin trzecia w tabeli kontra lider czyli legia warszawa<br>na zdjeciu przy pilce luquinhas<br>fot. andrzej szkocki / polska press
Szczecin 23 11 2019mecz na szczycie pogon szczecin trzecia w tabeli kontra lider czyli legia warszawana zdjeciu przy pilce luquinhasfot. andrzej szkocki / polska press Andrzej Szkocki / Polska Press
Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Koronę Kielce 4:0. Gole dla Wojskowych strzelili Luquinhas, Jarosław Niezgoda (z rzutu karnego), Valeriane Gvilia oraz Jose Kante. Najlepiej zaprezentował się zdobywca pierwszej z tych bramek, który dodatkowo asystował przy trafieniu Gruzina.

Do podopiecznych Aleksandara Vukovicia dołączył dopiero 4 lipca 2019 roku, już po zgrupowaniach w Warce oraz Leogang. Ominął więc lwią część przygotowań Wojskowych do sezonu 2019/2020. Szybko zdobył jednak serca oraz zaufanie sztabu szkoleniowego i w obecnym sezonie wystąpił we wszystkich ligowych meczach warszawskiej drużyny. W wielu z nich był postacią wiodącą, nie inaczej prezentował się w sobotni wieczór przy Łazienkowskiej. Legia podejmowała Koronę Kielce.

Mecz zakończył się bez zaskoczeń. Gospodarze zwyciężyli z plasującymi się niżej w tabeli kielczanami 4:0. Urodzony w 1996 roku Brazylijczyk zapisał sobie w tym spotkaniu gola oraz asystę. W 35. minucie efektownym trafieniem z dystansu otworzył wynik meczu po podaniu Andre Martinsa, natomiast w drugiej połowie idealnie podał do wpuszczonego chwilę wcześniej na boisko Valeriane'a Gvilii.

Choć opuścił boisko już w 70. minucie (zastąpił go Maciej Rosołek), nikt nie zdołał przebić jego występu. Zwłaszcza, że strzelony Markowi Koziołowi gol był wyjątkowej urody.

To było dopiero drugie trafienie Luiquinhasa w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy (pierwsze zanotował w październiku przeciwko Wiśle Kraków), zdobyta przeciwko Koronie asysta była już szóstą.