Ekstraklasowe rezerwy Śląska znacznie slabsze od Ślęzy

Rafał Hydzik
III Liga. W małych derbach miasta rezerwy Śląska Wrocław przy Oporowskiej przegrały ze Ślęzą 1:3.

Od prawej: Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec i Mateusz Hołownia, a za nimi Daniel Kajzer. Na początku tekstu podaliśmy skład bloku obronnego Śląska, by jeszcze pełniej zobrazować wagę zwycięstwa Ślęzy. Zwłaszcza, że już po 14 minutach goście cieszyli się z dwóch bramek - kolejno Macieja Matusika i Mateusza Stempina. To goście grali znacznie bardziej przekonująco, kąśliwie i przede wszystkim skutecznie.

Lewkot, Matusik czy Stempin grali bez większych kompleksów, radząc sobie z ekstraklasową obroną Śląska. Pierwszy z nich, nota bene wypożyczony ze Śląska, dołożył trzecie trafienie. W ostatnich trzech sezonach tylko dwa razy drugi WKS tracił tyle bramek przy Oporowskiej - raz z Górnikiem Polkowice, a raz właśnie ze Ślęzą w 2016 roku - wówczas 4:5. W bilansie bezpośrednim ostatnich pięciu meczów żółto-czerwoni wygrywali czterokrotnie, a raz remisowali.

W szeregach pierwszej jedenastki Piotra Jawnego było dziewięciu piłkarzy, którzy trenują na co dzień z „jedynką” Vítězslava Lavički. Przede wszystkim wspomniana wcześniej defensywa była dokładną kalką tej, którą czeski trener desygnował na mecz z Widzewem Łódź w Totolotek Pucharze Polski (porażka 0:2). - Taka jest charakterystyka tej drużyny i nie sposób to zmienić. Oglądaliśmy sobie dziś mecz z linii bocznej i tyle - mówił po meczu wyraźnie zdegustowany trener rezerw Śląska Wrocław.

Od 34 minuty, efektem kontuzji Grzegorza Kotowicza, na placu znajdowało się trzech nominalnych napastników - Daniel Szczepan, Sebastian Bergier i grający na skrzydle Piotr Samiec-Talar. Dopiero w drugiej połowie Śląsk zaczął dochodzić do głosu. Samiec-Talar wywalczył jedenastkę, którą wykorzystał Bergier.

- Wygrała drużyna bardziej skoncentrowana, która wykorzystała swoje sytuacje. My mieliśmy ich podobną liczbę, ale nie udało się zamienić ich na bramkę - dodał trener Jawny.

Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław 1:3 (0:2)

Bramki: Szczepan 60 k. - Matusik 4, Stempin 14, Lewkot 58.
Śląsk II: Kajzer (46. Frasik) - Dankowski, Celeban (75. Łazarowicz), Pawelec (64. Poprawa), Hołownia - Szpakowski, Młynarczykl, Samiec-Talarl, Gąska, Kotowicz (34. Bergier) - Szczepan.
Ślęza: Zabielski - Muszyński, Niewiadomski, Tomaszewski, Kotyla -Ahmed, Pisarczuk, Stempin (86. Repski), Matusik, Traczyk (90+1. Dyr.) - Lewkot (88. Niemienionek).