Ekstraliga rugby. Beniaminek z Krakowa rozpoczął sezon od porażki

AG
Zawodnikom Juvenii Kraków nie udała się inauguracja sezonu w Gdańsku. Zespół "Smoków" przegrał 12:26 (7:26) z faworyzowaną Lechią.

Gospodarze, po udanym przyłożeniu, wyszli na prowadzenia 5:0, które powiększyli celnym podwyższeniem.

Podopieczni trenera Pawła Lipkowskiego nie spuszczali z tonu i niebawem po raz drugi zameldowali się na polu punktowym gości.

Wówczas krakowianie wzięli się do odrabiania strat, popisując się pełną akcją (przyłożenie plus podwyższenie), ale w odpowiedzi goście znów odskoczyli na dwunastopunktowe prowadzenie, za sprawą Kevina Bracika.

Ten sam rugbysta po chwili ponownie obnażył defensywę krakowian i do przerwy był wynik 26:7 dla Lechii.

W drugiej połowie dużo lepiej spisali się rugbyści Juvenii, którzy przez czterdzieści minut nie dopuścili do straty żadnych punktów. Tyle tylko, że jednocześnie nie najlepiej radzili sobie w ofensywie, notując tylko jedno przyłożenie i punkty za zwycięstwo zostały w Gdańsku.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Ekstraliga rugby. Beniaminek z Krakowa rozpoczął sezon od porażki - Gazeta Krakowska