El Clasico dla Realu Madryt. FC Barcelona trafiła dopiero w ulewie
El Clasico dla Realu Madryt. FC Barcelona trafiła dopiero w ulewie AFP/East News
El Clasico dla Realu Madryt. "Królewscy" pokonali FC Barcelonę 2:1, wykorzystując jej wpadki w defensywie. Obie zwycięskie bramki padły jeszcze przed oberwaniem chmury. Ten wynik sprawia, że Real posiada tyle punktów co liderujące dotąd Atletico, które zagra w niedzielę na wyjeździe z Betisem.

El Clasico. Mecz Real Madryt - FC Barcelona 2:1
Real miał dziś przede wszystkim przewagę w środku pola. W akcji na 1:0 piłkę świetnie podprowadził Federico Valverde. Po dograniu Lucasa na bliższy słupek Karim Benzema wbiegł przed Ronalda Araujo i w stylu Roberta Lewandowskiego (mecz Lech Poznań - GKS Bełchatów) strzelił swoją 19. gola w sezonie.

Barcelona miała swoje momenty, jednak znów szybko została sprowadzona na ziemię. Bramka na 2:0 to efekt serii błędów przy rzucie wolnym. Po strzale Toniego Kroosa piłka odbiła się od pleców Serginio Desta czym skazała bramkarza na łaskę asekurującego Jordiego Alby. Boczny obrońca zaskoczony zwrotem akcji nie uchronił drużyny przed katastrofą.

El Clasico: bramka Karima Benzemy na 1:0

El Clasico: bramka Toniego Kroosa na 2:0

W drugiej połowie piłkarzom przyszło grać nie tylko bez kibiców, ale również w ulewie. Pomimo ekstremalnych warunków Barcelona złapała kontakt. W 60 minucie dośrodkowanie od Alby zamknął trzeci nabiegający zawodnik: Oscar Mingueza. Także on miał później sytuację na wyrównanie, lecz przy bliższym słupku dobrze ustawił się Thibaut Courtois.

Do kontrowersji doszło w 83 minucie, gdy walczący przy linii końcowej Martin Braithwaite został pociągnięty za rękę przez Ferlanda Mendy'ego. Barcelona domagała się od arbitra rzutu karnego, ale jedyne co ugrała to kartkę dla Alby - za dyskusje właśnie.

Emocje były dosłownie do ostatniej akcji. Piłki meczowej nie wykorzystał Ilaix Moriba, który obił poprzeczkę.

El Clasico: bramka Oscara Minguezy:

Real Madryt - FC Barcelona 2:1 (2:0)
Bramki: Benzema 8', Kroos 28' - Mingueza 60'
Czerwona kartka: Casemiro 91' - za dwie żółte
Żołte kartki: Modrić, Nacho, Casemiro - Pedri, Araujo, Alba

Real Madryt: Courtois - Lucas Vázquez (43' Odriozola), Militao, Nacho, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos (72' Isco) - Valverde (62' Asensio), Benzema (72' Mariano), Vinicius (72' Marcelo).

FC Barcelona: Ter Stegen - Mingueza, Araujo (72' Moribo), Lenglet - Dest (46' Griezmann), Busquets (65' Roberto), Pedri (81' Trincao), De Jong, Jordi Alba - Messi, Dembélé (81' Braithwaite).