Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom niespodziewanie pokonała wicemistrzynie Polski!
E.Leclerc Radomka Radom niespodziewanie pokonała wicemistrzynie Polski! Tadeusz Klocek
W swoim drugim meczu podczas Międzynarodowego Turnieju Rodziny Radomki o puchar Prezydenta Radomia, siatkarki E.Leclerc Radomki Radom niespodziewanie pokonały RC Cannes 3:1

E.Leclerc Radomka Radom - RC Cannes 3:1 (16:25, 25:23, 25:22, 25:20)
E.Leclerc Radomka: Grabka, Kapturska, Skrzypkowska, Bączyńska, Bałucka, Kubacka, Samul (libero) oraz Drabek (libero) Biała, Szczepańska-Pogoda, Ponikowska.
RC Cannes: Grbic, Helic, Cazaute, Madsen, Kloster, Rankovic, Carocci (libero) oraz Szczurowska

Pierwszego dnia zmagań obie drużyny dość niespodziewanie przegrały swoje mecze. Radomianki wysoko (w dwóch setach do 14) poległy w starciu z Legionovią Legionowo, natomiast zespół z Francji musiał uznać wyższość wicemistrzyń Polski, ŁKS-u Commerceconu Łódź (1:3).

Podopieczne trenera Jacka Skroka bardzo dobrze rozpoczęły sobotnie spotkanie - od trzypunktowego prowadzenia (3:0, 6:3). Kilka chwil później jednak zaczęły mieć duże problemy z przyjęciem zagrywek Michaeli Madsen, a w konsekwencji ze skończeniem później ataku (6:9). Gospodynie nie mogły przedrzeć się przez szczelny blok Francuzek (9:14), a dodatkowo popełniały sporo błędów własnych (11:18). Przyjezdne utrzymywały prowadzenie i wysoko wygrały po ataku Adeli Helic.

W drugiej odsłonie wicemistrzynie Francji ponownie osiągnęły kilkupunktową przewagę, ale radomianki zdołały ją zmniejszyć (12:13), a kilka chwil później zniwelować (15:15), by za moment objąć prowadzenie (17:16). Ten fragment gry to wyrównana walka i wymiana ciosów z obu stron (21:21). Po asowej zagrywce Alicji Grabki E.Leclerc Radomka Radom prowadziła 22:21, a po autowym serwisie Madsen (25:23) gospodynie doprowadziły do remisu w meczu.

Radomianki po udanej poprzedniej odsłonie, również dobrze radziły sobie na początku kolejnej. Gospodynie wypracowały sobie sporą przewagę (10:5) przy zagrywce Anny Bączyńskiej i utrzymywały ją w kolejnych minutach. Przyjezdne zmniejszyły stratę (18:17) i końcówka była bardzo emocjonująca, ale ostatecznie należała do E.Leclerc Radomki, która wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu.

Również set numer cztery dobrze zaczął się dla miejscowych (5:2, 8:5), które w kolejnych minutach trzymały na dystans paru "oczek" rywalki (13:9, 18:14). Co prawda Francuzki zbliżyły się na jeden punkt (20:19), ale dwie kolejne akcje należały do E.Leclerc Radomki, która w decydujących akcjach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i niespodziewanie pokonała w całym meczu 3:1 wicemistrzynie Francji.

W drugim sobotnim meczu: Legionovia Legionowo - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:19, 19:25, 16:25, 24:26).

Piątkowe wyniki:
E.Leclerc Radomka Radom - Legionovia Legionowo 0:3 (14:25, 22:25, 14:25);
RC Cannes - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (23:25; 17:25; 25:20; 19:25).

W niedzielę ostatnie dwa mecze turnieju. O godzinie 14 Legionovia zmierzy się z RC Cannes, a około godziny 16 E.Leclerc Radomka z ŁKS-em. Wstęp na turniej jest wolny.

E.LECLERC RADOMKA RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

E.Leclerc Radomka Radom zaprezentowała się kibicom. Zobacz zdjęcia!

[TYLKO U NAS] Znane i mniej znane fakty z radomskiego świata sportu

HIT! Zdjęcia radomskich sportowców z wakacyjnych wypadów!

Rafał Wolski, znany piłkarz z Głowaczowa, stanął na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: E.Leclerc Radomka Radom niespodziewanie pokonała wicemistrzynie Francji, RC Cannes, podczas turnieju w Radomiu! - Echo Dnia Radomskie