DW
OnsOranje/Twitter
Eliminacje MŚ 2022. Niektóre zespoły wywalczyły już awans w przedostatnich kolejkach. Francuzi rozgromili Kazachstan aż 8:0, Belgowie pewnie pokonali Estonię. Problemy ma za to Holandia, która zremisowała 2:2 w Czarnogórze.

Francja gromi Kazachstan

Na dwie kolejki przed końcem awans był już pewny. Trzy punkty w dwóch ostatnich meczach dawały Francuzom możliwość organizowania wyjazdu do Kataru. Francuzi musieli potwierdzić awans w meczu z ostatnią drużyną swojej grupy - Kazachstanem. Sprawa została rozwiązana już po pierwszym kwadransie, gdy Kylian Mbappe miał już na koncie dublet. Hat-tricka skompletował po nieco ponad pół godziny.

Po przerwie dwa trafienia dołożył Karim Benzema, natomiast jeszcze po bramce zdobyli Mbappe, Adrien Rabiot i Antoine Griezann.

Belgia również jedzie na MŚ 2022

Reprezentacja Belgii miała mnóstwo sytuacji i pewnie wygrała z Estonią w Brukseli 3:1. "Czerwone Diabły" naciskały swoich przeciwników podobnie jak Francuzi. Już w 11. minucie Yannick Carrasco zagrał płasko w pole karne, gdzie estoński bramkarz popełnił ogromny błąd. Do futbolówki doskoczył Christian Benteke i z bliska trafił do siatki.
Po kwadransie mogło być 2:0, gdy Kevin De Bruyne obił słupek po rzucie wolnym, a chwilę później Benteke również trafił w obramowanie bramki. Napastnik dołożył do trafienia asystę, a gola strzelił ten, który przy pierwszym golu asystował, czyli Carrasco. Estończycy złapali kontakt na 20 minut przed końcem, ale sprawę załatwił Thorgan Hazard.

Holendrzy uciekli spod topora

W sobotni wieczór reprezentacja Holandii zremisowała na wyjeździe z Czarnogórą 2:2. Mimo prowadzenia na trudnym terenie i to dwoma bramkami Czarnogórcy pokazali sportowy charakter. Na osiem minut przed końcem wzięli się za odrabianie strat. Na dwie bramki Memphisa Depaya odpowiedział debiutant, Ilija Vukotić. 22-latek wykorzystał szybką akcję gospodarzy, którzy złapali kontakt.

Po chwili Vukotić znalazł świetnym podaniem Risto Radunovicia, który wrzucił futbolówkę w pole karne i na gola zamienił dośrodkowanie Nikola Vujnović. W 86. minucie zrobiło się 2:2 i Holendrzy skomplikowali sobie tym drogę na MŚ 2022.

Oranje mają dwa punkty przewagi nad Turcją i Norwegią. Każdy z tej trójki może w ostatniej kolejce zdobyć bilet na mundial, jak i skreślić się nawet z baraży. W ostatniej kolejce Holendrzy zagrają u siebie z Norwegią, a Turcja na wyjeździe w Czarnogórze.

MŚ 2022 w GOL24

W polskiej kadrze nie brakuje zawodników, którzy są pewnymi punktami w pierwszym składzie. To liderzy, bez których polski zespół mógłby wyglądać znacznie gorzej. Są też zawodnicy, na których obecny selekcjoner stawia, choć może się to wydawać nieoczywiste. Ilu jest ulubionych reprezentantów u Paulo Sousy? Sprawdźcie!

Z nich Paulo Sousa korzysta najczęściej. Są jego ulubieńcami?