Eliminacje mundialu 2018. Oprócz Polaków faworyci wygrywali swoje mecze

TD
Muller strzelił Norwegom dwa gole
Muller strzelił Norwegom dwa gole Jon Olav Nesvold
W niedzielę wystartowały eliminacje mundialu 2018, który odbędzie się w Rosji. Rywalizacje zainaugurowały zespoły z grup C, E i F. Poza remisem Polski w Kazachstanie (2:2) obyło się bez większych niespodzianek. Wygrali m.in. Niemcy, Anglicy i Duńczycy.

W "polskiej" grupie E Duńczycy zdominowali reprezentację Armenii, ale wygrali tylko 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 17. minucie Christian Eriksen. Pomocnik Tottenhamu w drugiej połowie zmarnował też rzut karny. W ostatnim spotkaniu rywali kadry Adama Nawałki Rumuni zremisowali z Czarnogórą 1:1. Mogło skończyć się inaczej, ale w doliczonym czasie gry Nicolae Stanciu zmarnował rzut karny.

Inauguracja w grupie F upłynęła pod znakiem katusze przeżywanych przez kibiców reprezentacji Anglii. W pierwszym meczu o stawkę pod wodzą Sama Allardyce'a Synowie Albionu nie potrafili pokonać bramkarza Słowaków przez 95 minut. Tuż przez ostatnim gwizdkiem niemoc przełamał w końcu Adam Lallana, dzięki czemu Anglicy rzutem na taśmę wywieźli z Trnawy korzystny wynik. Kilka siwych włosów przybyło też Szkotom, którzy do przerwy remisowali z Maltą 1:1. W drugiej połowie goście wbili jednak grającym przez ostanie pół godziny w osłabieniu rywalom cztery bramki. Punktami podzielili się z kolei Litwini i Słoweńcy (2:2), a jednego z goli dla gospodarzy strzelił napastnik Jagiellonii Białystok Fedor Černych.

W grupie C Niemcy bez problemów pokonali w Oslo Norwegów 3:0. Bramki dla kadry Joachima Löwa zdobyli Thomas Müller (dwie) i Joshua Kimmich. W innych meczach Czesi bezbramkowo zremisowali z Irlandią Północną, a Azerowie pokonali na wyjeździe San Marino 1:0.

Dzisiaj kolejne mecze - ZOBACZ TERMINARZ ELIMINACJI MŚ 2018

PRZECZYTAJ TAKŻE

Adam Nawałka: Musimy przyjąć wynik na klatę
Robert Lewandowski: W pierwszej połowie mieliśmy wszystko pod kontrolą
Oceny Polaków za mecz z Kazachstanem: dwa różne obrazy
Memy po meczu Kazachstan – Polska: Arkadiusz Mylik, tęsknota za Pazdanem [GALERIA]