Emocje podczas drugiego dnia 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

KS
Reprezentanci województwa lubelskiego nie powiększyli swojego dorobku medalowego podczas sobotnich zmagań w 94. PZLA Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które w piątek rozpoczęły się w Lublinie.

Znakomicie zaprezentował się jednak Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, który w eliminacjach biegu na 200 m, ustanowił znakomity rekord życiowy 20,60. Mistrz Polski z piątku na dystansie o połowę krótszym będzie jednym z głównych faworytów niedzielnego finału, który rozpocznie się o godz. 14.45.

W sobotnich zmaganiach w finałach zaprezentowali się reprezentanci AZS UMCS Lublin. Szóstą pozycję w konkursie rzutu dyskiem zajął Damian Kamiński, rzucając 55,45, natomiast a jego kolega klubowy Olgierd Stański był ósmy (53.89 m). Złoto przypadło Piotrowi Małachowskiemu ze Śląska Wrocław (65.78 m), a za nim uplasowali się Robert Urbanek, reprezentujący MKS Aleksandrów Łódzki (62.91 m) i Bartłomiej Stój z AZS Politechniki Opolskiej (61.07 m).

Siódmy w skoku wzwyż był Grzegorz Kutrzepa (1,95 m), gdzie triumfował Maciej Grynienko z UKS Orlica Domaniów (2,21 m), przed Sylwestrem Bednarkiem z RKS Łódź (2,21 m) oraz Norbertem Kobielskim z MKS Inowrocław i Maciejem Lepiato z GZSN Start Gorzów Wlkp. (obaj po 2,09 m). Szóste miejsce w finale zajął Bartłomiej Bedeniczuk z AZS-AWF Biała Podlaska, który skoczył tyle samo co brązowi medaliści.

Z kolei Michał Jabrzyński wywalczył ósme miejsce w finałowym biegu na dystansie 400 m przez płotki, pokonując linię mety w czasie 52,25. Z wynikiem 49.16 wygrał Patryk Dobek z MKL Szczecin, wyprzedzając zawodnika AZS-AWF Kraków – Jakuba Mordyla (50,31) oraz Roberta Brylińskiego z AZS Poznań (50.67).

Do finałowego biegu na 800 m awansowali Kamil Oleszek i Michał Kitliński (niedziela, godz. 15.45) oraz Alicja Wrona na dystansie 200 m (niedziela, godz. 14.35).

Materiał oryginalny: Emocje podczas drugiego dnia 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce - Kurier Lubelski