Energa AZS Koszalin wygrywa mecz na wyjeździe

kmb
facebook Energa AZS Koszalin
W niezwykle istotnym spotkaniu w ramach 17. kolejki rozgrywek, Energa AZS po raz drugi w tym sezonie wygrała z Kobierzycami.

W niezwykle istotnym spotkaniu w ramach 17. kolejki rozgrywek, Energa AZS po raz drugi w tym sezonie wygrała z Kobierzycami. Biało-zielone zainkasowały komplet punktów na terenie rywalek po meczu walki, który stał pod znakiem dobrych interwencji bramkarek po obu stronach. I choć bramek padało niewiele (w tym raz rzutu karnego nie wykorzystały gospodynie, a dwukrotnie Energetyczne), to na brak wrażeń kibice narzekać nie mogli.

Pierwszą część meczu podopieczne trenerki Anity Unijat rozegrały na swoich warunkach. Grały pewnie, z polotem, choć jednocześnie wynik mógł być nawet wyższy do przerwy, gdyby nie kilka zmarnowanych stuprocentowych okazji. Pozycję wyjściową na drugą połowę przyjezdne miały mimo to wręcz komfortową.

Ale Kobierzyce wzięły się po zmianie stron do odrabiania strat i robiły to z podziwu godną konsekwencją. Na tyle, że w 54. minucie zrobiło się 17:17. Prym wiodła Kinga Jakubowska, najskuteczniejsza zawodniczka meczu (9 goli na koncie). Co więcej, w 57. minucie gospodynie miały rzut karny, ale rzut Aleksandry Kucharskiej kapitalnie wybroniła Izabela Prudzienica. Koszalińskie szczypiornistki złapały w ostatnich sekundach wiatr w żagle, a gola na wagę zwycięstwa zdobyła Paula Mazurek.

- Pierwszą połowę dziewczyny rozegrały bardzo dobrze - powiedział Waldemar Szafulski, drugi trener Energi AZS. - W drugiej zaczęły się nasze problemy, zwłaszcza z rzutami z drugiej linii. Brakowało tempa i wyczucia. Do tego Kobierzyce grały bardzo walecznie, koniecznie chciały to wygrać. Ale to nam się udało, z czego niezmiernie się cieszymy, bo bardzo nam to było potrzebne. Udało nam się odbudować po dwóch ostatnich przegranych meczach - podsumował.

KPR Gminy Kobierzyce - Energa AZS Koszalin 17:18 (6:11)
Kobierzyce: Ciesółka 1, Lis - Jakubowska 9 Kucharska 4, Wiertelak 2, Dąbrowska 1, Kaźmierska, Koprowska, Michalak, Skalska, Walczak, Wesołowska.
Energa AZS: Prudzenica, Sach - Michałów 4, Urbaniak 4, Wołownik 4, Mazurek 2, Rycharska 2, Han 1, Tomczyk 1, Borysławska, Nowicka, Smbatian.

Materiał oryginalny: Energa AZS Koszalin wygrywa mecz na wyjeździe - Głos Koszaliński