Energa AZS Koszalin zagra na wyjeździe ze Startem Elbląg

Energa AZS Koszalin zagra na wyjeździe ze Startem Elbląg

Krzysztof Marczyk

Głos Koszaliński

Energa AZS Koszalin zagra na wyjeździe ze Startem Elbląg

©Jacek Wójcik

Dziś (14 bm.) o godz. 18.00 Energa AZS Koszalin zmierzy się na wyjeździe ze Startem Elbląg. Energetyczne wygrywają mecz za meczem (wyjątkami są starcia Metraco Zagłębiem Lubin i Perła Lublin - ale przegrać z tymi rywalami to żadna ujma) i zajmują 2. miejsce w tabeli.
Energa AZS Koszalin zagra na wyjeździe ze Startem Elbląg

©Jacek Wójcik

Nawet wobec poważnych osłabień (kontuzja liderki Romany Roszak) podopieczne Anity Unijat potrafiły wygrać w Szczecinie z silną przecież Pogonią. A teraz jadą na Elbląga, z którym to zespołem łączy koszalińskie szczypiornistki szereg mieszanych wspomnień.

Start był zawsze niewygodny dla Energetycznych, ale kiedy przyszło walczyć o medal, to drużyna Energi AZS stanęła na wysokości zadania i to właśnie na tym trudnym terenie przypieczętowała 3.
miejsce mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu. Teraz biało-zielonym przyjdzie mierzyć się z drużyną inną, słabszą. Z klubem rozstały się m.in. Sylwia Lisewska, Joanna Waga, czy Sołomija Szywerska.

Drużyna przez kłopoty finansowe do samego końca walczyła o prawo gry w tym sezonie Superligi kobiet. Powyższe trudności wpłynęły na wyniki, bo Start gra w kratkę (5 wygranych, 4 przegrane), plasując się na 6. miejscu.

Ze spraw kadrowych, na ból pleców narzeka Marta Tomczyk, kontuzję palca u nogi ma Marcelina Budnicka, a występ wracającej do zdrowia Roszak stoi pod znakiem zapytania.

- To będzie jej decyzja, czy Romka przed mistrzostwami będzie chciała się forsować - powiedziała trenerka Unijat.

- Pewne jest jedno, chcemy wygrać na koniec rundy, jest pełna mobilizacja i tu o wyniku mogą zadecydować jedna, dwie akcje - dodała.

Dzisiejsza 11. kolejka będzie jednocześnie ostatnią w ramach I rundy. Potem nastąpi przerwa reprezentacyjna i czas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet Francja 2018 (29 listopada - 16 grudnia). Ligowe zmagania powrócą 5 stycznia.

Pozostałe pary 11. kolejki: Metraco Zagłębie Lubin - Korona Handball Kielce, KPR Jelenia Góra - KPR Gminy Kobierzyce, SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin, KPR Ruch Chorzów - PCM Kościerzyna, Piotrcovia Piotrków Tryb. - pauza (przez wycofanie się Arki Gdynia).

Czołówka strzelczyń: 1. Honorata Syncerz (Korona Handball Kielce, 72 bramki w 9 meczach), 2. Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce, 58/9), 3. Romana Roszak (Energa AZS Koszalin, 55/7), 4. Natalia Fesdorf (PCM Kościerzyna, 50/9), 5. Alicja Pękala (UKS PCM Kościerzyna, 42/9).



Zobacz także Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:22



POLECAMY:

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej