Energa Basket Liga: Blady występ Kinga Szczecin na inaugurację

Jakub Lisowski
Zespół Kinga Szczecin i trener Arkadiusz Miłoszewski
Zespół Kinga Szczecin i trener Arkadiusz Miłoszewski fot. king szczecin facebook
King Szczecin przegrał na swoim parkiecie ze Stalą Ostrów. Nie dość, że niewiele dobrej gry pokazał, to jeszcze stracił z powodu kontuzji Kacpera Borowskiego.

Ciężko było mieć nadzieję na zwycięstwo Wilków po trzech kwartach. Gospodarze przegrywali różnicą 12 punktów i to był dla nich niezły wynik. Goście specjalnie niczym się nie wyróżniali, a ich reprezentacyjny snajper Jakub Garbacz (kilka lat temu zawodnik Kinga) miał problemy ze skutecznością. A mimo to bez problemów powiększyli przewagę do 12 oczek z 5 do przerwy.

King nic nie zaproponował. Ostrowianie wykorzystywali przestrzeń w defensywie Kinga, potrafili ograniczyć swobodę Andy Mazurczaka, a Tony Meier pudłował trójki. Trudno było coś wyróżnić w grze szczecińskiego zespołu, który zgrał się z senną atmosferą w hali.

Ostatnią odsłonę trójką rozpoczął młody Konrad Szymański (jeśli kogoś można wyróżnić w szeregach naszej drużyny to właśnie tego zawodnika), ale nie włączyło to właściwego rytmu zespołu. Stal dość swobodnie kontrolowała mecz. Miała ułatwione zadanie, bo skład gospodarzy nie jest jeszcze skompletowany, a debiuty w drużynie obcokrajowców po prostu były.

Pięć minut przed końcem, po dynamicznej akcji Jamesa Eadsa było 72:86, ale King potrzebował nie jednej akcji, ale serii. Nic takiego nie nastąpiło. I zawodnicy na parkiecie i ci na rezerwie, sztab trenerski – wszyscy wyglądali na drużynę pogodzoną z kiepską inauguracją sezonu.

King Szczecin – Stal Ostrów 88:97
Kwarty: 27:23, 17:26, 20:27, 24:21.
King: Mazurczak 16 (2), Matczak 16 (1), Fayne 16, Meier 10 (2), Cutbertson 5 (1) – Eads 12, Szymański 9 (3), Żmudzki 4, Borowski.