(M.W.)Zaktualizowano
02.04.2019 bydgoszcz artego arena koszykowka kobiet 1 mecz 1/4 finalu eblk artego bydgoszcz sleza wroclaw .fot: arkadiusz wojtasiewicz/polskapress brak
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pewnie pokonała Artego Bydgoszcz 69:61. Wrocławianie były lepsze we wszystkich czterech kwartach.

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Energa Basket Ligi Kobiet nie powaliło frekwencją. Artego Arena była wypełniona zaledwie w połowie podczas meczu z Wrocławiankami.

Początek spotkania należał do Ślęzy. Celnie wynik otworzyła indywidualną akcją Cierra Burdick. Po trzech minutach spotkania ekipa Arkadiusza Rusina prowadziła 6:0. Wrocławianki od początku meczu świetnie broniły. Bydgoszczanki nie potrafiły zdobyć punktów z gry jednak były celne na lini rzutów wolnych. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:15 dla drużyny 1KS-u.

W drugiej odsłonie zawodniczki z Dolnego Śląska dalej dyktowały warunki na parkiecie. Obie drużyny były nieskuteczne, a wynik 19:23 nie zmieniał się przez parę minut. W połowie kwarty bydgoszczanki przebudziły się i doprowadziły do remisu 24:24. Ślęza stanęła w miejscu, a jej rzuty nie trafiały celnie do kosza Artego. Ostatnie sekundy drugiej odsłony były bardzo wyrównane. Gra toczyła się punkt za punkt. W ostatniej sekundzie kwarty Karina Szybała popisała się celnym rzutem za trzy punkty. Drużyna Arkadiusza Rusina schodziła do szatni z sześciopunktową przewagą.

Po przewie wrocławianki grały dynamicznej, dzięki czemu gubiły obronę Artego. Żółto-Czerwone utrzymywały swoją przewagę i wykorzystywały błędy rywalek. Przed decydującą odsłoną Ślęza wygrywała siedmioma punktami.

W ostatniej kwarcie wrocławianki broniły bardzo wysoko, co przyniosło efekt w postaci strat Artego. Ślęza kontrolowała przebieg meczu i pewnie wygrała. Rywalizacja w play-offach toczy się do trzech zwycięstw. Już jutro o 18 kolejny mecz tych drużyn.

Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 61:69 (15:20, 18:19, 13:14, 15:16)

Artego: Mcbride 14, Morrison 14, Stanković 10, Poboży 8, Międzik 6, Radočaj 4, Kuczyńska 2, Hornbuckle 2, Szott-Hejmej 1.
Ślęza: Udodenko 14, Kastanek 13, Dikeoulakou 12, Burdick 11, Palenikova 8, Szybała 6, Colson 5.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: Energa Basket Liga Kobiet (Play-off): Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 61:69 (WYNIK, RELACJA) - Gazeta Wrocławska