MW
Czwarty mecz ćwierćfinałowy Energa Basket Ligi Kobiet padł łupem Ślęzy. Wrocławianki wygrały z Artego Bydgoszcz 77:70 i tym samym przypieczętowały swój awans do półfinału koszykarskich rozgrywek!

Ślęza Wrocław znakomicie rozpoczęła mecz z Artego. Wrocławianki pierwszą kwartę wygrały 26:18. Na parkiecie widać było, że Żółto-Czerwone są niezwykle zmotywowane. W ataku celnie trafiała Elina Dikeoulakou, która zdobyła w całym spotkaniu 26 punktów.

W drugiej odsłonie gospodynie nadal kontrolowały przebieg spotkania i powiększyły swoją przewagę o kolejne sześć oczek. Na przerwę zawodniczki Ślęzy schodziły z z 14-punktowym prowadzeniem.

Po przerwie mecz był o wiele bardziej wyrównany. Wrocławianki jednak nie dały sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i ostatecznie zwyciężyły 77:70. Walka toczyła się do trzech zwycięstw podopieczne Arkadiusza Rusina wygrały 3-1 z Artego. Teraz czas na półfinały, które już w kolejny weekend. Ślęza zmierzy się z drużyną InvestInTheWest Eneą Gorzów Wlkp.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 77:70 (26:18, 19:13, 19:21, 13:18)

Ślęza: Dikeoulakou 26, Udodenko 18, Burdick 14, Palenikova 9, Szybała 6, Miletic 2, Kastanek 2.
Artego: Międzik 16, Stanković 14, Radočaj 13, Morrison 12, Hornbuckle 8, Mcbride 5, Poboży 2.