AIP
Koszykarski Śląsk Wrocław
WKS Śląsk Wrocław solidnie zaprezentował się po przerwie reprezentacyjnej. Dzięki świetnej drugiej połowie Trójkolorowi pokonali Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz 88:77 w zaległym meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi. Po raz kolejny w tym sezonie rewelacyjnie zagrał Travis Trice, zdobywając aż 30 punktów.

O ile pierwsza połowa była bardzo wyrównana, o tyle po przerwie Wojskowi nie zostawili wątpliwości, kto tego dnia był lepszą drużyną. Pomimo początkowej nieskuteczności, zespół z Wrocławia zakończył mecz z przyzwoitym wynikiem 43 proc. z gry i 32 proc. zza łuku. Śląsk wygrał także walkę na deskach (43-36), 13 zbiórek w ataku zamieniając na 16 punktów (gospodarze zanotowali tylko dwa oczka drugiej szansy). Ponadto WKS ograniczył liczbę strat do dziewięciu, zdobył 23 punkty w szybkim ataku i 35 za sprawą rezerwowych.

Klasą sam dla siebie po raz kolejny w tym sezonie był Travis Trice, który na swoim koncie zapisał aż 30 punktów przy kapitalnej skuteczności – 10/15 z gry, 4/5 zza łuku i 6/6 z linii! Cichym bohaterem był Kerem Kanter, który zanotował piąte w tym sezonie double-double (16 punktów, 10 zbiórek). Warto podkreślić także kolejne bardzo dobre występy D’Mitrika Trice’a (15 punktów i 3 asysty) oraz Szymona Tomczaka (13 punktów). Po stronie Astorii najlepiej zaprezentował się Roderick Camphor (26 punktów i 5 asyst).

– Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudny mecz, bo Astoria gra o swoje „życie” w play-offach. Dla nas także było to niezwykle ważne spotkanie, bo robimy wszystko, co w naszej mocy, by zakończyć sezon zasadniczy w pierwszej czwórce. Dziś w pierwszej połowie pozwoliliśmy rywalom zdobyć zbyt wiele łatwych punktów, ale po przerwie zdołaliśmy znacznie poprawić defensywę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wygrać – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Śląska, Andrej Urlep.

Zwycięstwo z Astorią pozwoliło Śląskowi przesunąć się – przynajmniej tymczasowo – na 3. miejsce w ligowej tabeli! Po wykonanym zadaniu zespół Andreja Urlepa nie ma właściwie żadnego czasu na odpoczynek. Prosto po meczu Trójkolorowi z Bydgoszczy pojechali do Sopotu, gdzie w sobotę o 17.30 zagrają z tamtejszym Treflem. Bez wątpienia będzie to kolejne trudne spotkanie, w którym na dwa punkty trzeba będzie się mocno napracować. W przyszłym tygodniu WKS zagra z kolei na własnym parkiecie z Dolomiti Energia Trento (środa) i Legią Warszawa (sobota). Bilety na oba spotkania możecie kupić za pośrednictwem serwisu Abilet.pl.