Robert Ivanov w barwach reprezentacji Finlandii
Euro 2020. Szwecja to ostatni grupowy rywal Polski na turnieju. W sobotę rozegrała pierwszy z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich. Na stadionie w Solnej pokonała innego uczestnika Euro, Finlandię, w której pełne 90 minut zaliczył stoper Warty Poznań, Robert Ivanov. Z powodu odbywania kwarantanny na boisku nie mógł pojawić się za to boczny obrońca Stali Mielec, Albin Granlund.

Obaj selekcjonerzy wykorzystali maksymalną liczbę zmian. W meczu wystąpiło więc łącznie 34 zawodników. Prowadzenie dla Szwecji uzyskał Robin Quaison, który wybiegł zza pleców Ivanova i strzałem z prawej nogi umieścił piłkę przy lewym słupku. Wynik po faulu bramkarza na Marcusie Bergu ustalił z rzutu karnego Sebastian Larsson.

Szwecja zaprezentowała się lepiej i zasłużenie wygrała mecz. - W pierwszej połowie byliśmy krok za nią - przyznał selekcjoner Finlandii, Markku Kanerva. We wtorek 57-latek ogłosi ostateczną kadrę na turniej. Z urazami zmagają się m.in. Teemu Pukki oraz Joel Pohjanpalo.

- Uważam, że rozegraliśmy dobry mecz. Finlandia ustawiła się głęboko, więc mieliśmy częściej piłkę i mogliśmy dzięki temu szukać różnych rozwiązań. Akcja na 1:0 była fantastyczna - uważa Emil Forsberg ze Szwecji.

Szwecja - Finlandia 2:0 (1:0)
Bramki: Quaison 23', Larsson 58' (k.)