Euro 2024. Anglia w finale turnieju. Na trybunach m.in. Adele i Ed Sheeran

Damian Świderski
Anglia wreszcie zagrała na miarę faworyta Euro 2024. W meczu półfinałowym "Synowie Albionu" pokonali Holandię 2-1 po bramkach Harry'ego Kane'a i Olliego Watkinsa. Dla "Oranje" trafił Xavi Simmons. Co działo się na trybunach podczas meczu?

Kibice, wielkie gwiazdy i emocje. Anglia w finale Euro 2024

Przed meczem, stadion w Dortmundzie szturmowali kibice. Było bardzo wielu kibiców ubranych na pomarańczowo. Chcieli oni finału Euro dla Holandii. Po niespełna dziesięciu minutach to właśnie oni mogli krzyczeć w niebogłosy, bo gola na 1:0 trafił Xavi Simmons. Po kilku minutach Denzel Dumfries sfaulował Anglika w polu karnym. A z jedenastu metrów nie pomylił się najlepszy strzelec w historii Anglii Harry Kane.

PAP/EPA

Holendrów praktycznie na każdym meczu wspierali byli reprezentanci m.in. Clarence Seedorf czy Wesley Sneijder. Anglia za to była dopingowana w poprzednich meczach przez księcia Williama, a w półfinale na trybunach awans do finału oglądały dwie gwiazdy muzyki, czyli Adele i Ed Sheeran. Poza gwiazdami muzyki, kibice niezwykle przeżywali każdą boiskową sytuację. Anglicy skakali bez koszulek i wszędzie było pełno angielskich flag. Duża część Holendrów w końcówce po cichu oglądała mecz, druga zaś buczała. W 90. minucie meczu, do bramki Barta Verbruggena trafił napastnik Aston Villi Ollie Watkins. Spowodowało to wielką radość angielskich kibiców. Anglia ostatecznie wygrała z Holandią 2:1.