Krzysztof Kowalski
Euro U-17. Reprezentacja Polski nie zagra o złoty medal. W półfinałowym meczu mistrzostw Europy do lat 17 nasz zespół przegrał z Niemcami 3:5. Biało-Czerwoni jeszcze od przerwy prowadzili 2:1, ale korzystnego wyniku nie utrzymali. Podopieczni Marcina Włodarskiego turniej ukończyli na trzecim miejscu. W nagrodę późną jesienią wystąpią na mistrzostwach świata.

Euro U-17. Dreszczowiec w półfinale. Polacy wbili Niemcom trzy gole, ale stracili aż pięć

Półfinał rozpoczął się dla Polaków wyśmienicie. Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego objęła prowadzenie już w 7 minucie. Akcja zaczęła się od prostopadłego podania Filipa Rejczyka na lewą stronę pola karnego. Tutaj Filip Wolski dograł do Daniela Mikołajewskiego, który po profesorsku zewnętrzną częścią stopy trafił pod poprzeczkę.

Strzelec gola szybko mógł podwoić prowadzenie. Wślizgiem odebrał piłkę w polu karnym, ale mając przed sobą jedynie bramkarza zaliczył koszmarne pudło. Spotkanie od samego początku było niezwykle otwarte. Akcje błyskawicznie przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Wreszcie w 22 minucie ukłuli nas Niemcy. Precyzyjną główką popisał się Max Moerstedt.

Stracony gol pobudził polską drużynę. W 31 minucie piłkarze trenera Włodarskiego przeprowadzili popisową akcję. Daniel Mikołajewski zagrał efektowną piętką do Karola Borysa, a zawodnik Śląska Wrocław lewą nogą uderzył bardzo dokładnie przy bliższym słupku.

Po przerwie rywale mocno nacisnęli. Polacy mieli furę szczęścia, kiedy w jednej akcji ratowała nas najpierw poprzeczką, a za moment słupek po ofiarnej interwencji Krzysztofa Kolanko. W 56 minucie Niemcy ponownie doprowadzili do wyrównania. Po stałym fragmencie Paris Brunner skuteczną główką zaskoczył Miłosza Piekutowskiego. Kolejne trafienie dołożył Charles Hermann i zrobiło się 2:3.

Polacy nie spuścili jednak głów. Z prawego skrzydła cudownie uderzył Filip Wolski, a piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki. Obecni na trybunach Pancho Arena Cezary Kulesza oraz Zbigniew Boniek nie posiadali się ze szczęścia.

Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola wbił nam Assan Ouedraogo. Zaś wynik meczu ustalił Robert Ramsak, który trafił niemal do pustej bramki. W finale piłkarze Christiana Wücka zagrają z Hiszpanią lub Francją.

Jakub Krzyżanowski z Wisły Kraków tym razem rozpoczął mecz w 67. minucie. Kończy Euro U-17 z brązowym medalem (spotkania o 3. miejsce na tym turnieju się nie rozgrywa) i jedną bramką strzeloną w ćwierćfinałowym meczu z Serbią.

Euro U-17. Półfinał: Polska - Niemcy 3:5 (2:1)

Bramki: Daniel Mikołajewski 7, Karol Borys 31, Filip Wolski 68 - Max Moerstedt 22, Paris Brunner 56, Charles Hermann 65, Assan Ouedraogo 79, Robert Ramsak 83.

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala (87 Nico Adamczyk), Igor Orlikowski, Michał Gurgul - Krzysztof Kolanko (67 Jakub Krzyżanowski), Karol Borys (70 Maksymilian Sznaucner), Igor Brzyski, Filip Rejczyk, Filip Wolski - Mateusz Skoczylas (67 Mike Huras), Daniel Mikołajewski (70 Oskar Tomczyk).