Euroeapn League of Football: Wysoka porażka Panthers z Vienna Vikings [ZDJĘCIA]

AIP, DF
Panthers Wrocław przegrali 6:30 z Vienna Vikings – głównymi faworytami do zwycięstwa w European League of Football.

W drugiej kwarcie Pantery straciły dwa przyłożenia, w tym drugie dosłownie kilka sekund przed przerwą. Wynik 0:14 nie skreślał szans na wygraną. Obraz gry zmienił się jednak po przerwie. Wrocławianie wyglądali, jakby stracili pomysł na grę w ofensywie i nie mogli wymyślić, jak znaleźć się z piłką w polu punktowym Vikings. Zawodnicy z Wiednia wykorzystywali skutecznie każde potknięcie rywali, by ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 6:30.

– Jeśli chcemy wygrywać z najlepszymi, musimy bardzo poprawić swoją grę w ofensywie i skuteczność zagrań. Defensywa zagrała kolejny raz bardzo dobre spotkanie, ale by wygrywać, musimy zdobywać punkty – mówi Jakub Samel, trener główny Panthers.
Po trudnych spotkaniach z najlepszymi drużynami w stawce Panthers czeka teraz wyjazdowe starcie z Berlin Thunder. Wygrana w Niemczech pozwoliłaby wrocławianom powrócić na drugie miejsce w tabeli konferencji północnej.

– Myślę, że osiągnęliśmy już na ten moment limit porażek. Jeszcze jesteśmy w grze, ale każda kolejna przegrana może nas skreślić z walki o play-off. Dopóki nasz los jest w naszych rękach, zrobimy, co możemy – podkreślił Samel.

Transmisję z meczu Panthers z Thunder przeprowadzi Polsat Sport Extra (niedziela, godz. 15).