MW, strona CCC
CCC Polkowice
Zawodniczki CCC przegrały mecz 9. kolejki Euroligi Kobiet z drużyną UMMC Jekaterynburg 64:69. Polkowiczanki walczyły przez cały mecz. Niestety drużyna z Rosji okazała się za mocna.

Koszykarki CCC Polkowice podchodziły z wielką nadzieją do meczu z mistrzyniami Rosji. Podopieczne Marosa Kovacika były podbudowane wygraną z Widzewem Łódź w weekend. Dzisiejszy rywal był jednak z innej półki. Drużyna UMMC to aktualny mistrz Euroligi.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły mistrzynie Polski. Gospodynie walczyły o każdy centymetr boiska, nie dając przy tym za dużo przestrzeni przyjezdnej ekipie. Pierwszą kwartę drużyna z Polkowic wygrała 19:14. Zespół z Jekaterynburg, który jeszcze nigdy nie przegrał w tym sezonie, wydawał się być mocno zaskoczony.

W drugiej odsłonie to mistrzynie Euroligi zaczęły łapać swój rytm. UMMC zaczęło rządzić pod koszami. Rosłe środkowe zbierały piłki i stwarzały, dzięki temu przewagi. Do szatni drużyna z Rosji schodziła z jednopunktową zaliczką.

Po przerwie rywalki zaczęły powiększać swoją przewagę. Zespół z Polkowic popełnił parę strat, a przyjezdne zaczęły wykorzystywać wszystkie błędy CCC. Po 30 minutach w Polkowicach na tablicy widniał wynik 45:50 dla UMMC.

W decydującej odsłonie zawodniczki z Rosji kontrolowały przebieg spotkania. Koszykarki CCC grały dziś bardzo ambitnie, zostawiły kawał serca na parkiecie jednak to UMMC było skuteczniejsze. Przeciwniczki utrzymały swoją przewagę i ostatecznie wygrały 64:69.

CCC Polkowice – UMMC Jekaterynburg 64:69 (19:14, 14:20, 12:16, 19:19)

CCC: Thomas 18, Fagbenle 13, Leedham 12, Hayes 10, Kizer 5, Kaczmarczyk 3, Gajda 3, Puss 0.
UMMC: McBride 20, Griner 20, Vadeeva 11, Torrens 8, Meesseman 6, Vandersloot 4, Baric 0, Beglova 0, Beliakova 0.

* TRANSFERY - ZIMA 2019. Relacja NA ŻYWO - godzina po godzinie

* QUIZ - rozpoznasz tych piłkarzy LOTTO Ekstraklasy?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Materiał oryginalny: Euroliga. CCC Polkowice blisko sprawienia niespodzianki w meczu z UMMC Jekaterynburg - Gazeta Wrocławska