Euroliga koszykarek. Bolesna porażka Wisły Can-Pack Kraków na koniec roku

Justyna Krupa
Cheyenne Parker z Wisły Can-Pack Kraków atakuje kosz Nadieżdy Orenburg
Cheyenne Parker z Wisły Can-Pack Kraków atakuje kosz Nadieżdy Orenburg Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wisła Can-Pack Kraków przegrała w Orenburgu z Nadieżdą i mocno skomplikowała sobie drogę do 6. miejsca w grupie B Euroligi Kobiet.

Wiślaczki mają czego żałować po wyprawie do Orenburga. Ekipa Nadieżdy pokonała krakowianki po raz drugi w tym sezonie, ale znów nie rozegrała wcale wybitnego spotkania. Tyle tylko, że wicemistrzynie Polski były tego wieczoru wyjątkowo nieskuteczne. W dodatku w pierwszej połowie krakowianki na zbyt wiele pozwalały rywalkom pod własnym koszem. Po jednej z „trójek” ekipa z Orenburga prowadziła już 22:9. To nieco otrzeźwiło krakowianki i rzuciły się do odrabiania strat. Niebawem, po dwóch kontrach wykończonych przez Tamarę Radocaj rywalki wygrywały już tylko różnicą czterech oczek. Znów jednak odskoczyły, m. in. dzięki skuteczności byłej rozgrywającej Wisły Sandry Ygueravide.

To właśnie Hiszpanka była tego dnia sporym zagrożeniem dla obrony „Białej Gwiazdy”. Mimo, że wcale nie grała rewelacyjnie. Z kolei w Wiśle zawodniczki obwodowe zawodziły – Maurita Reid prezentowała bardzo słabą skuteczność, a Radocaj nie zaliczyła ani jednej asysty. Wprawdzie bronią ją nieco zdobyte punkty, ale trener Krzysztof Szewczyk nieraz podkreśla, że wymaga od niej przede wszystkim dobrych podań do koleżanek.

Nie lepiej było pod koszem, gdzie Giedre Labuckiene i Cheyenne Parker nie potrafiły poradzić sobie z silną Emmą Cannon. W drugiej połowie krakowianki nieco poprawiły grę w obronie. W efekcie w ostatniej minucie zbliżyły się do rywalek na dwa punkty . Wtedy jednak trzypunktową akcję zaliczyła Ksenia Tichonienko, a wiślaczki nie wykorzystały swoich okazji, za bardzo spiesząc się w niektórych sytuacjach. Ta porażka może być dla nich bolesna w kontekście walki o 6. miejsce w tabeli grupy B, dające awans do ćwierćfinału EuroCup.

Kolejne euroligowe spotkanie Wisła rozegra już w nowym roku – z Avenidą Salamanka.

Nadieżda Orenburg – Wisła Can-Pack Kraków 67:61 (22:9, 18:20, 16:10, 11:22)
Nadieżda
: Ygueravide 15 (3x3), Jones 10, Sziłowa 8 (1x3), Cannon 7, Diegtiarskaja 2 - Tichonienko 8, Fedorenkowa 7 (1x3), Czerepanowa 5 (1x3), Tochiłowa 3 (1x3), Maiga 2.
Wisła: Rodrigiuez 16 (2x3), Labuckiene 8, Reid 7, Parker 5, Ziętara 4 - Radocaj 14 (2x3), Greinacher 7.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Euroliga koszykarek. Bolesna porażka Wisły Can-Pack Kraków na koniec roku - Dziennik Polski