Euroligowa klątwa Wisły przełamana z przytupem [ZDJĘCIA]

Justyna Krupa
Wisła Can-Pack Kraków - BLMA
Wisła Can-Pack Kraków - BLMA Aneta Zurek / Polska Press
Wisła Can-Pack Kraków w efektownym stylu odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Euroligi – nad francuskim zespołem BLMA.

Od początku widać było jak zdeterminowane są wiślaczki, by w końcu przełamać passę euroligowych niepowodzeń. Zaczęły skoncentrowane, nie pozwalały rywalkom przejąć inicjatywy. Wyjątkowo skutecznie grała tego wieczoru Maurita Reid. Już po pierwszej połowie Jamajka miała na koncie 12 punktów. Równo z syreną kończącą pierwszą kwartę „trójkę” trafiła Tamara Radocaj. Dzięki temu wiślaczki prowadziły już 27:20.

Później krakowiankom zaczęły się jednak przydarzać błędy. A to któraś „zaspała” w defensywie, a to zanotowała stratę. Przewaga zaczęła topnieć. Kiedy „trójkę” trafiła Giorgia Sottana, był już remis 34:34. Wciąż ważne punkty zdobywała jednak Reid. Swój rytm łapała też Cheyenne Parker, która przed przerwą niemal nie myliła się pod koszem. Dzięki temu krakowiankom udało się znów wypracować 6 oczek przewagi. Rozsądną i zespołową grą w ataku nadrabiały błędy w defensywie. I ponownie podsumowały kwartę rzutem równo z syreną – tym razem wynik na 48:40 ustaliła Magdalena Ziętara.

Po przerwie znów był moment, gdy wiślaczki na zbyt wiele pozwalały rywalkom pod własnym koszem. Niezrozumiałe chwile dekoncentracji miała w obronie Parker. Gospodynie wszystko rekompensowały sobie jednak w ofensywie. Francuzki dwoiły się i troiły, by utrudnić życie świetnie dysponowanej tego dnia Reid, ale ta jakby nic sobie z tego nie robiła. Swoje „trójki” odpaliła w końcu też Leonor Rodriguez. Wiślaczki narzuciły rywalkom takie tempo, że te kompletnie się pogubiły. Trzecią partię „Biała Gwiazda” wygrała aż 22:9. Przeciwnik leżał na deskach.

I choć Francuzki próbowały jeszcze walczyć, to wiślaczkom nic już nie mogło wydrzeć pierwszego w tym sezonie euroligowego zwycięstwa.

Wisła Can-Pack Kraków – BLMA 85:67 (27:20, 21:20, 22:9, 15:18)

Wisła: Reid 22, Rodriguez 21 (4x3), Parker 16 (1x3), Ziętara 11 (1x3), Labuckiene 6 – Radocaj 5 (1x3), Greinacher 4.
BLMA: Sottana 18 (2x3), Sacko 14, Hurt 10 (2x3), Bar 4, Lardy 2 – Bernies 10, Mane 6 (2x3), Kone 3, Leblanc 0, Ferranet 0.