Dariusz Kuczmera
Miłą niespodziankę sprawili siatkarze PGE Skry Bełchatów. Choć w PlusLidze spisują się kiepsko, to jednak w Europie zbierają brawa. Właśnie awansowali do 1/8 finału Pucharu CEV.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu w Bełchatowie 3:2, siatkarze PGE Skry zagrali koncertowo w rewanżu we Francji i wygrali z liderem ligi francuskiej Chaumonot VB 3:0.

Mecz trwał tylko 88 minut. Po dwóch pierwszych setach, wygranych wyraźnie przez drużynę PGE Skry, zacięta walka była tylko w trzeciej partii. Przy stanie 24:22 bełchatowianie mieli dwie piłki meczowe, jednak nie wykorzystali ich i o wyniku miała decydować gra na przewagi. Przy stanie 27:27 skutecznie zaatakował Aleksandar Atanasijević, a w ostatniej akcji Karol Kłos popisał się skutecznym blokiem. PGE Skra wygrała do 27, a cały mecz 3:0.

Rywalem PGE Skry w 1/8 finału będzie francuski Narbonne Volley, który w 1/16 finału wygrał z innym francuskim klubem Arago de Sete 3:1 i 3:0.
W sobotę natomiast o 20.30 siatkarze PGE Skry zagrają o punkty w PlusLidze z GKS w Katowicach.

Chaumont VB - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21.25, 17:25, 27:29)
PGE Skra: Filippo Lanza 7, Mateusz Bieniek 11, Aleksandar Atanasijević 9, Dick Kooy 14, Karol Kłos 6, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (l) oraz Jakub Rybicki, Mihajlo Mitić. Trener: Joel Banks.