Eurovolley 2017. Serbowie nie zlekceważą Niemców

Eurovolley 2017. Serbowie nie zlekceważą Niemców

Zdjęcie autora materiału
Artur Bogacki

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

©Karolina Misztal

Serbowie w sobotnim półfinale mistrzostw Europy siatkarzy (godz. 17.30 w Tauron Arenie) zmierzą się z Niemcami.

©Karolina Misztal

Serbowie z Krakowem mają dobre wspomnienia. Przed rokiem wznieśli tu puchar za zwycięstwo w Final Four Ligi Światowej. Teraz wprawdzie grają bez jednego z bohaterów tamtej imprezy, Marko Ivovicia (doznał kontuzji tuż przed mistrzostwami), ale nie mają co narzekać na swoją grę. Wygrali wszystkie spotkania, w tym trzykrotnie 3:0 (m.in. na Narodowym rozbili Polskę), tylko z Estonią się męczyli (3:2).

- W Serbii już mówi się o walce o złoty medal, ale my musimy skupić się na meczu z Niemcami. Najpierw trzeba pokonać tę trudną przeszkodę, dopiero wtedy można myśleć o następnej - powiedział kapitan Dragan Stanković.

W starciu z Niemcami Serbia będzie faworytem. Trener Nikola Grbić nie zamierza jednak lekceważyć drużyny prowadzonej przez dobrze sobie znanego z parkietu, z czasów zawodniczych, Andrei Gianiego.

- Niemcy wygrali trudną grupę i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. My jednak znamy swoją wartość i wyjedziemy na boisko pełni wiary. Spotkanie z pewnością będzie bardzo ciekawe - mówił Grbić.

Bartosz Kurek ocenia wynik reprezentacji Polski w ME

Autor: Artur Bogacki


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej