Ever Valencia już strzela dla Wisły Kraków! [ZDJĘCIA]

Bartosz Karcz
Wiślacy wykorzystali przerwę w rozgrywkach ekstraklasy, rozgrywając sparing z III-ligowym Podhalem Nowy Targ. Nowotarżanie w najbliższej kolejce III ligi pauzują, więc dla nich też była to okazja, żeby podtrzymać meczowy rytm. Krakowianie wygrali 3:0 a jedną z bramek strzelił, grający pierwszy raz w barwach „Białej Gwiazdy” Ever Valencia.

Trener Kiko Ramirez wystawił mieszany skład. Znaleźli się w nim zarówno piłkarze, którzy regularnie grają w meczach ligowych, jak i ci, którzy takiej okazji ostatnio nie mieli. Dotyczy to przede wszystkim Jakuba Bartkowskiego, Matiji Spicicia i Alana Urygi. W drugiej połowie pierwszy raz w barwach krakowskiego klubu zagrali natomiast Kolumbijczycy – Ever Valencia i Cristian Echavarria.

Wisła dobrze rozpoczęła to spotkanie. Po akcji Jakuba Bartkowskiego już w 4 min strzałem z bliska prowadzenie dla „Białej Gwiazdy” uzyskał Rafał Boguski.

W kolejnych minutach krakowianie mieli przewagę, ale nie była ona przygniatająca. Goście potrafili kilka razy się odgryźć. Bardzo groźnie strzelał np. Michał Nawrot, ale Michał Miśkiewicz odbił piłkę na rzut rożny.

W 38 min Wisła podwyższyła prowadzenie, gdy Patryk Małecki w sytuacji sam na sam spokojnie obiegł bramkarza i kopnął piłkę do pustej bramki.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Ever Valencia, a nieco później Cristian Echavarria. Ten pierwszy przejawiał wielką ochotę do gry i w 72 min uświetnił swój występ ładną bramką, którą strzelił z kilkunastu metrów.

Krakowianie mieli jeszcze kilka okazji na zmianę rezultatu, ale wynik pozostał już bez zmian.

Wisła Kraków – Podhale Nowy Targ 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Boguski 4, 2:0 Małecki 38, 3:0 Valencia 72.
Wisła: Miśkiewicz (46 Buchalik) – Bartkowski, Głowacki (46 Gonzalez), Uryga, Spicić – Brlek (46 Llonch) – Videmont, Boguski (46 Valencia), Stilić, Małecki (59 Echavarria) – Brożek (46 Zachara).
Podhale: Sotnicki (46 Różalski) – Basta (82 Szaflarski), Bedronka, Mikołajczyk (46 Zając), Drobnak (69 Silczuk) – Świerzbiński (57 Duda) – Luberda (76 Piwowarczyk), Ligienza (86 Kobylarczyk), Jaworskyj (46 Hreśka), Dziadzio (78 Czubin) – Nawrot (72 Pająk).
Sędziował: Filip Magiera (Myślenice).

#Top Sportowy24

Materiał oryginalny: Ever Valencia już strzela dla Wisły Kraków! [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska