eWinner Gwardia – Visła Bydgoszcz 0:3. W tabeli coraz niżej (WYNIK 3.02.2021)

AIP, jg
Coraz trudniejsza robi się sytuacja eWinner Gwardii Wrocław. W środę drużyna Krzysztofa Janczaka przegrała wyraźnie 0:3 z Visłą Bydgoszcz.

Dla Gwardzistów to już dziewiąta porażka w tym sezonie (przy 11 zwycięstwach). W tabeli zsunęli się już na szóste miejsce. Mecz trwał tylko 84 minuty.

Spotkanie rozgrywane było w Orbicie. Visła była w bardzo dobrej dyspozycji. Mocna zagrywka, minimalna liczba błędów własnych (dla przykładu, pierwsza partia z jednym po stronie gości i... jedenastoma u gospodarzy), do tego przekonanie o dobrej dyspozycji dnia. Trudno było znaleźć tego dnia jakikolwiek słabszy punkt u bydgoszczan.

Trener Janczak szukał rozwiązań zmieniając wyjściowe ustawienie. Zaczynali m.in. Damian Wierzbicki czy Krzysztof Gibek, kończyli za to Łukasz Lubaczewski (najlepiej punktujący po gwardyjskiej stronie) i Mateusz Frąc. Swój czas dostał również Tytus Nowik, rozpoczynając w wyjściowym ustawieniu i kończąc to spotkanie, po powrocie z kwadratu dla rezerwowych. Pole manewru w kwestii składu po wrocławskiej stronie jest zresztą aktualnie mocno ograniczone. Wyłączeni z gry są: Błażej Szymeczko (dłuższa przerwa), Krzysztof Kołtowski (kontuzja stawu skokowego) i powracający do optymalnej dyspozycji, Jeffrey Menzel.

Równa walka zawiązała się właściwie tylko w ostatnim secie meczu. Scenariusz spotkania chwilami przypominał starcie Gwardii u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała. Wrocławianie poderwali się do walki, odrabiając czteropunktową stratę z początkowej fazy seta. Równo było do stanu 17:17. Wtedy na zagrywce pojawił się Marcyniak i goście odskoczyli na 20:17. Takiego zapasu nie oddali już do końca spotkania.

Kolejny mecz w sobotę, w Orbicie. Rywalem - LUK Politechnika (godz. 18).