Falstart podlaskich drużyn w pingpongowej ekstraklasie kobiet

(mark)
W spotkaniu z AZS UE Wrocław Gabriela Dyszkiewicz z ATS east rent Białystok wyrwała rywalkom jednego seta Anatol Chomicz
Trzy porażki po 0:3 - tak wygląda start trzech drużyn z województwa podlaskiego występujących w ekstraklasie kobiet w tenisie stołowym.

Podlaskie drużyny zagrały bez swoich czołowych zawodniczek z Chin, Białorusi, USA, Kazachstanu i niestety nie dały rady doświadczonym rywalkom z Tarnobrzegu, Lidzbarka Warmińskiego i Wrocławia.

Beniaminek czyli Dojlidy Białystok przegrał podczas Narodowego Dnia Tenisa Stołowego na PGE Narodowy z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3, a najbliżej zwycięstwa była Julia Jackowska, która przegrała z Agatą Zakrzewską 2:3. Również blisko zwycięstwa w swoim meczu była Maja Miklaszewska z KU AZS PWSIP Metal Technik Łomża, ale i ona przegrała 2:3 z Aleksandra Michalak i łomżanki uległy 0:3 Polmelkowi Lidzbark Warmiński.

Wyniki 1. kolejki
Dojlidy – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Alicja Jarkowska Alicja - Kinga Stefańska 0:3 (8:11,2:11,8:11), Michalina Górska - Wiktoria Pawłowi cz 0:3 (3:11,9:11,4:11), Julia Jackowska - Agata Zakrzewska 2:3 (11:3,3:11,11:4,4:11,10:12)

Polmlek Lidzbark Warmiński – KUAZSPWSIP Metal Technik Łomża 3:0
Ma Wenting – Weronika Łuba 3:0 (11:2, 11:6, 11:4); Rui Fang Dang – Aleksandra Jarkowska 3:0 (11:6, 11:2, 11:6), Aleksandra Michalak – Maja Miklaszewska 3:2 (11:6, 11:7, 5:11, 8:11, 11:5)

KU AZSUE Wrocław – ATS east rent Białystok 3:0
Natalia Bajor – Monika Tereszkiewicz 3:0 (11:6, 11:1, 11:0), Liu Siyu – Gabriela Dyszkiewicz 3:1 (11:6, 11:6, 1:11, 11:3), Anna Węgrzyn – Paulina Knyszewska 3:0 (11:3, 11:5, 12:10)
Pozostałe wyniki: GLKS Scania Nadarzyn – KSBronowianka Kraków 3:1, Bebetto AZSUJD Częstochowa – SKTS Sochaczew 0:3

1. Enea Siarka Tarnobrzeg 1 3 3:0
KU AZS UE Wrocław 1 3 3:0
POLMLEK Lidzbark W. 1 3 3:0
SKTS Sochaczew 1 3 3:0
5. GLKS SCANIA Nadarzyn 1 3 3:1
6. Bronowianka Kraków1 0 1:3
7. AZS UJD Częstochowa 1 0 0:3
ATS east rent Białystok 1 0 0:3