AG
Geert Vanden Wijngaert
Z dorobkiem 12 medali, w tym sześciu złotych, pięciu srebrnych i jednego brązowego reprezentacja Polski zakończyła start na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Po raz ostatni biało-czerwoni zdobyli więcej złotych medali w Budapeszcie w 1966 roku!

Ostatni "krążek" dla Polski zdobyła męska sztafeta 4x400 metrów w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko.

Biegnący na ostatniej zmianie Omelko znakomicie finiszował (3:01.18), ale nie zdołał przedrzeć się przed Kevina Borlee (3:01:10) i triumfowali Belgowie.

Trzecie miejsce zajęli Brytyjczycy (3:01.44).

Jedenastu sekund do podium zabrakło sztafecie pań 4x400 m, które biegły w kolejności: Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty. Polki zajęły 4. miejsce z czasem 3:27.60.

O podium otarła się także 26-letnia Anna Jagaciak-Michalska w konkurencji trójskoku. Pochodząca z Puszczykowa lekkoatletka ustanowiła swój rekord życiowy 14.40 m, ale zabrakło jej siedmiu sekund do trzeciej w konkursie Greczynki Paraskevi Papahristou.

Jeszcze mniej, bo tylko cztery centymetry, dzieliły Jagaciak-Michalska od wyrównania rekordu Polski kobiet, który od 2010 roku należy do Małgorzaty Trybańskiej.

Złote medale: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Robert Sobera (skok o tyczce), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Paweł Fajdek (rzut młotem), Adam Kszczot (bieg 800 m), Angelika Cichocka (bieg 1500 m).

Srebrne medale: Karol Hoffmann (trójskok), Joanna Linkiewicz (bieg 400 m ppł), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg 800 m), Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Kacper Kozłowski, Rafał Omelko (sztafeta 4x400 m).

Brązowy medal: Wojciech Nowicki (rzut młotem).

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Fantastyczny występ Polaków! Biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową ["12" WSPANIAŁYCH] - Gazeta Krakowska