Farid Ali. W środę zamieni GKS Jastrzębie na Widzew?

p
W środę w Uniejowie Widzew zagra sparing z GKS Jastrzębiem.

W ostatnim meczu kontrolnym rywale łodzian w meczu sparingowym rozegranym w Velkych Hosticach pod Opavą rywale łodzian pokonali Slezsky FC 1:0.
Jedyna bramkę w spotkaniu zdobył w drugiej połowie Daniel Szczepan. Zagrał także ostatni nabytek pierwszoligowca Filip Karmański. Nadal testowany jest Mateusz Słodowy z Odry Wodzisław.
GKS I połowa: Grzegorz Drazik Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Damian Tront, Farid Ali, Patryk Skórecki, Daniel Szczepan (36, Maciej Gaszka).
II połowa: Mariusz Pawełek Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura (60, Michał Bojdys), Daniel Liszka, Filip Karmański, Damian Tront (77, Marek Mróz, 88, Damian Tront), Marek Mróz (60, Łukasz Gajda), Mateusz Słodowy (60, Daniel Szczepan), Dominik Szczęch, Maciej Gaszka (50, Kamil Adamek)
Czy podczas środowego spotkania dojdzie do oczekiwanej zmiany miejsc i as GKS wystąpi w łódzkich barwach? Ciekawi jesteśmy, czy do tego czasu wyjaśni się przyszłość lidera drużyny z Jastrzębia Farida Alego.
Farid jest ważnym piłkarzem w naszym zespole, ale w czerwcu kończy mu się kontrakt i może zmienić klub tłumaczy trener. Chcielibyśmy go zatrzymać u siebie, piłkarz też to deklaruje, ale jak będzie pokaże życie mówi trener pierwszoligowca z Jastrzębia.
Jak w meczach kontrolnych spisali się rywale Widzewa? GKS Katowice przegrał z Chrobrym Głogów 0:2 po golach Marcela Ziemianna w 50 i Kamila Juraszka w 86 min (pozyskanego z ŁKS). W Mielcu Stal pokonała Resovię 3:2, a gole dla pokonanych strzelili: Daniel Świderski i Sebasitan Zalepa.
Inne mecze: Legionovia Unia Skierniewice 4:1, Górnik Zabrze II Skra Częstochowa 4:4, Chojnicznaka Bytovia 2:2, Hutnik Kraków Stal Rzeszów 3:0, Avia Świdnik Pogoń Siedlce 3:1, Ruch Chorzów Garbarnia Kraków 0:1, Znicz Pruszków Lechia Tomaszów 5:0, Elana Toruń Unia Janikowo 3:1, Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:0.
W ligowej premierze Widzew 1 marca o godz. 13.05 podejmie Olimpię Elbląg. Jesienią w Elblągu padł wynik remisowy 1:1. Widzew prowadził po goluMarcina Robaka w 42 minucie. Na sekundy przed końcem spotkania wyrównał Przemysław Brychlik.
Rywale łodzian mieli rozegrać mecz kontrolny z IIIligową Radunią Stężyca, ale nie doszedł on do skutku. Dlaczego? Kluby nie były w stanie się dogadać gdzie i o której miałby zostać rozegrany ten kontrolny pojedynek. W tej sytuacji Olimpia ratowała się grą wewnętrzną.
Na razie sparingowy bilans zespołu z Elbląga jest na minus. Drużyna przegrała trzy mecze kontrole po 1:2 ze Stomilem Olsztyn, Olimpią Grudziądz i Elaną Toruń. Trzeba jednak przyznać, że rywale byli mocni.