FC Barcelona obiła w rewanżu Napoli. Piotr Zieliński nie wywalczy Ligi Europy

AFP/East News
Piotr Zieliński nie sięgnie po trofeum Ligi Europy. Jego Napoli w rewanżu zostało rozbite przez FC Barcelonę, przegrywając 2:4, a w dwumeczu 3:5.

Tym razem Napoli fatalnie weszło w mecz. Już w pierwszym kwadransie przegrywało różnicą dwóch bramek. Worek z nimi rozwiązał Jordi Alba, który na sprincie zwieńczył błyskawiczny wyprowadzony kontratak.

Jeszcze ładniejszy był gol Frenkiego de Jonga. Holender podprowadził piłkę pod szesnastkę, po czym delikatnie ją podciął. Zaskoczony precyzją bramkarz tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Napoli na chwilę złapało kontakt, kiedy jedenastkę wykorzystał Lorenzo Insigne. Tuż przed przerwą jego zespół pogrążył jednak Gerard Pique.

Wynik w 59 minucie podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang, celebrując gola efektownym salto. Napoli w końcówce stać było jedynie na gola na otarcie łez autorstwa Matteo Politano.

Zieliński na boisku przebywał do 73 minuty. Po jego zagraniu trafił Insigne, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Na tym etapie Ligi Europy największą niespodziankę sprawił Rangers FC. Mistrz Szkocji ograł w dwumeczu Borussię Dortmund. Poza kadrą znalazł się Mateusz Żukowski.