Dariusz Knopik
Świetne widowisko stworzyli w Hali Mistrzów koszykarze Anwilu i Gaziantepu
Świetne widowisko stworzyli w Hali Mistrzów koszykarze Anwilu i Gaziantepu Oliwia Nowak
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym FIBA Euro Cup Anwil Włocławek podejmował w Hali Mistrzów turecki Gaziantep. Spotkanie mogło zadowolić najbardziej wybrednych fanów basketu i trzymało w napięciu do ostatniej akcji.

Anwil Włocławek - Gaziantep Basket 84:85
Kwarty: 22:23, 18:26, 24:16, 20:20
Anwil: Nowakowski 19 (3x3), Williams 19 (2x3, 9 zb.), Sanders 17 (2x3), Moore 4, Słupiński 3 - Petrasek 8, Sobin 8, Woroniecki 6, Łączyński.
Gaziantep: Dotson 27 (3x7), Egbunu 16, Frankamp 10 (2x3), Hammonds 5 - Hanlan 15 (1x3), Ogut 5 (1x3), Miller-McIntyre 4, Carmicheal 3, Yasar, Apaydin.

Włocławianie trafili na rywala najtrudniejszego z możliwych. Ekipa z Turcji wygrała wszystkie sześć spotkań w drugiej fazie grupowej FEC i jest jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu.

Od pierwszej akcji wszystko, co dobre o koszykarzach Gaziantep potwierdziło się. Kapitalnie prezentował się Damyean Dotson, który trafił 14 z 18 pierwszych punktów tureckiego zespołu. Włocławianie się nie załamali, tylko odrabiali straty i po pierwszej kwarcie przegrywali tylko dwoma punktami.

W drugich dziesięciu minutach anwilowcy mieli duże kłopoty ze zdobywaniem koszy. Z kolei w obronie nie potrafili zatrzymać rywali, którzy trafiali raz za razem. Straty rosły.

Po przerwie zawodnicy z Włocławka poprawili obronę i po dwóch kontrach skończonych przez Josipa Sobina i Luke'a Petraska oraz rzucie Lee Moore'a, a także trójce Marcina Woronieckiego zmniejszyli straty do jednego punktu (55:56). Rozgorzała walka o każdy kosz jak pod koniec pierwszej kwarty. Znowu trafił Woroniecki i wyprowadził Anwil na prowadzenie 61:59.

Do 35. minuty trwała wyrównana walka, ale wtedy gospodarze nie skończyli trzech kolejnych ataków. I zostali za to skarceni. Przegrywali 74:80. Jednak znowu nastąpiła pogoń podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza. Z dystansu trafił Michał Nowakowski, który rozgrywał dobre zawody. Świetnie kierował grą Kamil Łączyński. Anwilowcy gonili wynik. Doszli rywala na jeden punkt. Na więcej nie starczyło czasu.