Filip Marchwiński przesądził o wygranej Lecha nad Legią. Młodzieżowcy na boisku: 32. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Filip Marchwiński, bohater Lecha
Filip Marchwiński, bohater Lecha Grzegorz Dembinski
Lotto Ekstraklasa. Za nami świetna kolejka z perspektywy młodzieżowców. Trzech wpisało się na listę strzelców (Filip Marchwiński, Olaf Nowak, Sebastian Walukiewicz), a czwarty zapisał asystę (Sebastian Kowalczyk).

Występy młodzieżowców w 32. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Mateusz Młyński (2000) - W końcu wyleczył kontuzję i zapisał ósmy występ. Po czterech miesiącach przerwy dane było mu wejść w doliczonym czasie gry z Miedzią Legnica. Zmienił Michała Nalepę.

Cracovia - Daniel Pik (2000) - W tym sezonie po raz trzeci. Z Jagiellonią Białystok pobiegał od 72 minucie. Zmienił wtedy Mateusza Wdowiaka.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Tradycyjnie cały mecz na stoperze. W meczu ze Śląskiem Wrocław obejrzał jednak żółtą kartkę, która eliminuje go z występu przeciw Zagłębiu Sosnowiec.
Adrian Gryszkiewicz - On także rozegrał pełne 90 minut i dostał kartkę. Ale pauzować nie musi.

Jagiellonia Białystok - Maciej Twarowski (2001) - Znowu tylko na momencik. W doliczonym czasie z Cracovią wszedł w miejsce bohatera, Jesusa Imaza.

Korona Kielce - Oskar Sewerzyński (2001) - Tym razem otrzymał zdecydowanie więcej minut. Przeciwko Wiśle Płock zagrał bowiem od 64 minuty. Zmienił Mateja Pućkę.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Całe spotkanie z Legią Warszawa. Za ten występ wybraliśmy go do jedenastki kolejki.
Kamil Jóźwiak (1998) - On także pozostał na murawie do ostatniego gwizdka. Obejrzał trzecią żółtą kartkę w sezonie.
Filip Marchwiński (2002) - Kapitalna zmiana! W 73 minucie wszedł za Joao Amarala a już 81 cieszył się z gola, który dał zwycięstwo i przedłużył szanse na zajęcie miejsca premiowanego kwalifikacjami do Ligi Europy.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Przeciwko Pogoni Szczecin rozegrał cały mecz na prawej obronie. Czy wystąpi także w sobotę z Legią Warszawa?
Mateusz Żukowski (2000) - Dostał kolejną szansę gry. W 68 minucie zmienił bezproduktywnego Lukasa Haraslina.

Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - Z Lechem Poznań dane było mu grać tylko w drugiej połowie. W 46 minucie zmienił bowiem Iuriego Medeirosa. Tak jak i on nie przebił się jednak przez obronę.

Miedź Legnica - Patryk Makuch (1999) - Zaliczył drugi występ. W meczu z Arką Gdynia na boisku widzieliśmy go od 78 minuty. Zmienił wtedy Borję Fernandeza.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Więcej niż poprawny występ z Zagłębiem Lubin. Obejrzał jednak żółtą kartkę, która eliminuje go z meczu przeciwko Cracovii. Może to i dobrze? Przynajmniej będzie gotowy na spotkanie wyjazdowe z Legią Warszawa.

Pogoń Szczecin - Jakub Bursztyn (1998) - Za nim naprawdę ciężka przeprawa. W meczu z Lechią Gdańsk aż cztery razy wyciągał piłkę z siatki!
Sebastian Walukiewicz (2000) - Na pięć kolejek przed pożegnaniem z "Portowcami" zdobył swoją debiutancką bramkę. Uderzył jak rasowy snajper.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Tak jak dwaj wymienieni koledzy biegał od pierwszego gwizdka do ostatniego. Zapisał już czwartą asystę w sezonie. Więcej nie ma żaden inny młodzieżowiec.

Śląsk Wrocław - Mateusz Hołownia (1998) - Nie oddaje miejsca w składzie. Z Górnikiem Zabrze zagrał od początku do końca.

Wisła Kraków - Daniel Hoyo-Kowalski (2003) - Drugi w historii debiutant z rocznika 2003! Z powodu problemów kadrowych drużyny dane mu było rozegrać cały mecz z Zagłębiem Sosnowiec na środku obrony.
Dawid Szot (2001) - Drugi raz z rzędu w składzie. Tym razem jednak nie na środku obrony a pomocy.
Marcin Grabowski (2000) - On także wystąpił w tym spotkaniu w pełnym wymiarze czasowym - na lewej obronie.
Wojciech Słomka (1998) - Na placu gry zameldował się w 61 minucie. Wszedł wtedy w miejsce Pawła Brożka.
Aleksander Buksa (2003) - Kolejny występ, choć dość ubogi w minuty. W 80 zastąpił Krzysztofa Drzazgę.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Ponownie okazał się jedynym młodzieżowcem w swoim zespole. Z Piastem Gliwice zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Zagłębie Sosnowiec - Olaf Nowak (1998) - Wygrzebuje beniaminka z dna! W spotkaniu z Wisłą Kraków zameldował się na boisku w 46 minucie (za Giorgiego Gabedawę), a już 11 minut później ustalił wynik na 2:1. Poniżej prezentujemy jego pomeczową wypowiedź.

Drużyny bez młodzieżowca w 32. kolejce Lotto Ekstraklasy:
Tylko Wisła Płock.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 32. kolejce:

2 GOLE i 3 ASYSTY - Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
1 GOL i 4 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE i 2 ASYSTY - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
3 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
3 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
2 GOLE i 1 ASYSTA - Filip Marchwiński (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
1 GOL i 1 ASYSTA - Robert Gumny (Lech Poznań), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Sebastian Strózik (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec).

Czyste konta młodzieżowców po 32. kolejce

7 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1 - Adrian Benedyczak! (Pogoń Szczecin), Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Stastystyki młodzieżowców z zagranicy:

4 GOLE i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa)