Filip Prokopyszyn nie jest już kolarzem Trasy Zielona Góra

Filip Prokopyszyn nie jest już kolarzem Trasy Zielona Góra

cekon

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Zielonogórski kolarz Filip Prokopyszyn
1/14

Przejdź do
galerii zdjęć

©Facebook.com/FilipProkopyszyn

Filip Prokopyszyn – utalentowany kolarz, specjalizujący się w rywalizacji na torze – nie jest już zawodnikiem Trasy Zielona Góra. W nowym sezonie będzie reprezentował ekipę Tarnovii Tarnowo Podgórne.
Latem 2018 roku zielonogórzanin w 14 dni zdobył pięć medali mistrzostw świata i Europy juniorów (trzy srebrne i dwa brązowe). Tymi sukcesami zakończył rywalizację w gronie juniorów, teraz czeka go ściganie wśród młodzieżowców i w elicie. Niedawno zapowiadał: - Chciałbym znaleźć dobrą grupę zagraniczną, w której mógłbym się rozwijać, która pomogłaby mi zdobywać medale w elicie. W Polsce takich grup jest mało. A w Zielonej Górze zawsze będę trenował i do tego miejsca wracał po każdych zawodach. Przeskok do elity na pewno będzie ciężki, ale jestem na to gotowy.
Zobacz galerię
Wybór Filipa Prokopyszyna padł jednak na polską grupę. – Wiem, że w Tarnovii będę miał duże wsparcie i możliwości do rozwoju – stwierdził kolarz w serwisie Tarnovia.org.pl. - Przejście z kategorii juniorskich do młodzieżowców nigdy nie jest łatwe. Będę więc ciężko pracował na swoją pozycję. Chciałbym również pokazać, że potrafię walczyć ze starszymi kolarzami w szybkich końcówkach wyścigów.
- Do tej pory nie miałem drużyny, więc też radziłem sobie głównie sam na tych szybkich końcówkach, w sprintach. Chcę zobaczyć, jak to będzie w takiej ekipie, która będzie jechała na mnie cały wyścig i rozprowadzi na tych ostatnich metrach – dodał Filip Prokopyszyn w rozmowie z Kolarstwotorowe.pl.
Zobacz galerię
Były kolarz Trasy zdobył dla zielonogórskiego klubu trzy srebrne medale mistrzostw świata, cztery krążki (po dwa srebrne i brązowe) mistrzostw Europy i 12 (6 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe) mistrzostw Polski. Jego trenerem jest słynny zielonogórski szkoleniowiec kolarstwa Kazimierz Prokopyszyn. Filip to jego wnuk.

ZOBACZ TEŻ: Filip Prokopyszyn na torze wjeżdża do światowej elity

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?