Final Four LM siatkarzy: Resovia ostatnia w Tauron Arenie

(łm)
Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Cucine Lube Civitanova mecz o 3. miejsce w turniej Final Four Anna Kaczmarz / Polska Press
Asseco Resovia czwartą siłą Europy. W niedzielę mistrz Polski, w Tauron Arenie Kraków, przegrał z Cucine Lube Civitanova i tym samym udział w Final Four 2016 Ligi Mistrzów siatkarzy zakończył na czwartym, ostatnim miejscu. Asseco Resovia – Cucine Lube Civitanova 2:3 (20:25, 27:25, 25:22, 22:25, 10:15)

Na inauguracyjnej przerwie technicznej pierwszego seta 8:4 prowadzili Włosi, a na drugiej ich przewaga wynosiła trzy punkty (16:13). Resovia zbliżyła się na „oczko” i wtedy rywale mistrza Polski wzięli czas, co przyniosło skutek. Na koniec partii asem serwisowym popisał się Osmany Juantoreny.

Niesamowicie wyrównany była druga odsłona, a mistrz Polski wygraną zapewnił sobie dopiero po walce na przewagi. W trzecim secie Resovia prowadziła m.in. 8:4, ale Włosi doprowadzili do wyrównania, a potem sami mieli przewagę (m.in. 16:14). Za moment sytuacja się odwróciła – było 20:18 dla rzeszowian (as serwisowy Russella Holmesa). Potem było jeszcze po 21, ale sama końcówka należała do Resovii.

Początek czwartego seta należał do Włochów, którzy na pierwszej przerwie prowadzili 8:5. Druga odbywała się przy dwóch „oczkach” przewagi mistrzów Polski. Potem było po 21, ale nerwową końcówkę lepiej wytrzymali goście (świetna gra Lube w bloku).

Szybko, już przy stanie 3:1 w tie-breaku dla przyjezdnych, czas wziął Andrzej Kowal. Mistrz Polski poderwał się do walki i przegrywał 4:5. Przy 9:5 dla Włochów znów o przerwę poprosił Kowal. Decydującą partię wygrali jednak Włosi.

Asseco Resovia - Cucine Lube Banca Marche Civitanova 2:3 (20:25, 27:25, 25:22, 22:25, 10:15)
Asseco Resovia:
Drzyzga, Achrem, Paszycki, Kurek, Jaeschke, Holmes, Ignaczak (libero) oraz Penczew, Dryja, Wojtaszek (libero), Tichacek, Witczak.
Cucine Lube: Christenson, Juantorena, Stanković, Fei, Cebulj, Podrascanin, Grebennikov (libero) oraz Priddy, Cester.

Materiał oryginalny: Final Four LM siatkarzy: Resovia ostatnia w Tauron Arenie - Gazeta Krakowska