Liga włoska. W meczu drużyn walczących o miejsce premiowane grą w Lidze Europy lepsza okazała się goniąca Fiorentina. U siebie pokonała Romę 2:0. Spośród Polaków najwięcej minut na boisku spędził najmłodszy - Nicola Zalewski.

Zalewski tradycyjnie, bo jedenasty raz z rzędu w Serie A zajął miejsce na lewym wahadle. Tuż przed zejściem był bliski zanotowania asysty. Po jego dośrodkowaniu spod linii końcowej tuż obok długiego słupka uderzył Tammy Abraham. Wcześniej Zalewski nie zatrzymał Giacomo Bonaventury, który podholował piłkę pod szesnastkę i już w 11 minucie ustalił wynik.

Na ławce Fiorentiny pozostał Bartłomiej Drągowski. Tylko kwadrans od trenera otrzymał Krzysztof Piątek, który przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z Arthurem Cabralem. Polski snajper w doliczonym czasie otrzymał świetne podanie z lewej flanki, lecz jego uderzenie z powietrza okazało się bardzo niecelne. To była dobra okazja na gola, o czym zresztą świadczy reakcja "Pjony" po skończonej akcji.

Aktualnie Fiorentina ma tyle samo punktów co szósta Roma.

Fiorentina - AS Roma 2:0 (2:0)
Bramki: Gonzalez 5' (k.), Bonaventura 11'
Żółte kartki: Amrabat, Bonaventura, Duncan - Mancini

Fiorentina: Terracciano - Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (91' Terzić) - Bonaventura (76' Maleh), Amrabat, Duncan - Gonzalez (90' Callejon), Cabral (76' Piątek), Ikone (91' Saponara).

AS Roma: Patricio - Mancini, Smalling, Ibanez - Karsdorp (90' Spinazzola), Oliveira (46' Zaniolo), Cristante, Veretout, Zalewski (66' El Shaarawy)-Pellegrini (75' Perez) - Abraham (90' Shomurodov).

LIGA WŁOSKA w GOL24

PKO Ekstraklasa. Taka to kolejka, że kibice Rakowa Częstochowa zostali zwyzywani za niezbojkotowanie finału Pucharu Polski, a pomna jesiennych wpisów Żyleta nazwała Lukasa Podolskiego "volksdeutschem". Z powodu łomotu 1:6 trybuny w Radomiu opustoszały na 20 minut przed ostatnim gwizdkiem. - najwięcej kibiców przyszło na mecz Wisły Kraków- najliczniejszy wyjazd zaliczyli kibice Pogoni Szczecin- oprawę zaprezentowana jedynie Legia Warszawa.

Raport z trybun. Kibice podczas 32. kolejki Ekstraklasy. Opr...