Bliżej ekstraklasy! GKS Tychy rzutem na taśmę ograł Widzew
Bliżej ekstraklasy! GKS Tychy rzutem na taśmę ograł Widzew Grzegorz Gałasiński
Fortuna 1 Liga. Gra się do końca i GKS Tychy to zrobił. Dzięki bramkom w samej końcówce pokonał Widzew Łódź 2:0. Ten wynik sprawia, że zrównuje się punktami z drugim w tabeli Radomiakiem Radom.

Mecz Widzew Łódź - GKS Tychy 0:2

GKS Tychy to pierwszy zespół, który zdobył dwie bramki na Widzewie w 2021 roku. Sukces jest tym większy, że oddał trzy celne strzały, z czego dwa kluczowe w ostatnich minutach.

Przez większość meczu to Widzew przeważał. Grał lepiej, ale brakowało mu skuteczności. Na rozgrzewce stracił kontuzjowanego Jakuba Wrąbla (został dziś wykupiony z Wisły Płock), a w trakcie drugiej połowy byłego zawodnika GKS-u, Daniela Tanżynę.

W 89 minucie Widzew na chwilę spuścił z oka Łukasza Grzeszczyka. Kapitan GKS-u znalazł sobie miejsce na lewej flance i stamtąd dorzucił piłkę w pole karne. Słabo dysponowany Vjaceslavs Kudrjavcevs za krótko ją wypiąstkował. W konsekwencji zmiennik Kamil Kargulewicz trafił do siatki. To jego drugi gol tej wiosny. Jesienią biegał jeszcze po boiskach 3 ligi, w barwach Siarki Tarnobrzeg.

Wynik z rzutu karnego ustalił Grzeszczyk po faulu na Łukaszu Monecie. GKS Tychy melduje się z powrotem na pozycji wicelidera i czeka na odpowiedź Radomiaka, który zagra w sobotę z Resovią.

Piłkarz meczu: Łukasz Grzeszczyk