To pierwsze domowe zwycięstwo Chojniczanki
To pierwsze domowe zwycięstwo Chojniczanki Monika Smól
Fortuna 1 Liga. Działo się w Chojnicach - zwłaszcza w drugiej połowie. Chojniczanka mimo gry w dziesiątkę przez pół godziny pokonała lidera, Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 (1:0). W końcówce na medal spisał się jej bramkarz Radosław Janukiewicz.

Tydzień temu Chojniczanka wygrała pierwszy mecz na wyjeździe, a dzisiaj u siebie. Wprawdzie nie padło tyle bramek co z Olimpią Grudziądz (5:3), ale spotkanie również okazało się bardzo emocjonujące. Drużyna z Chojnic przez długi czas biegała bowiem w osłabieniu.

Termalica przystępowała do meczu jako lider z kompletem dziewięciu punktów, bez straconej bramki. Jej świetna passa trwała nieco ponad 270 minut. Już na początku zaskoczył ją bowiem Michal Obrocnik, strzelając swojego pierwszego gola dla Chojniczanki - w trzecim występie.

Słowak ułatwił zadanie, a potem... utrudnił. Po godzinie gry musiał zejść z boiska z uwagi na dwie żółte kartki. Drużyna przetrzymała napór, choć łatwo wcale nie było. Znowu mocnym punktem okazał się na jej szczęście Radosław Janukiewicz.

Piłkarz meczu: Radosław Janukiewicz
Atrakcyjność meczu: 6/10

Do polskiej Ekstraklasy co pół roku przybywają zaciągi obcokrajowców, ale tylko nieliczni piłkarze prezentują wymagany poziom. Którzy zagraniczni zawodnicy po wyprowadzce z Polski poradzili sobie w silniejszych ligach? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Odeszli z Ekstraklasy i zrobili kariery. Solidni obcokrajowc...