jsob, Kuba Zegarliński
Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza wypuściła z rąk punkty i przegrała (1:2) ze Stalą Mielec. W pierwszej połowie Roman Gergel pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez jednego z zawodników gości. W drugiej części spotkania do wyrównania doprowadził Martin Dobrotka, a w końcówce gola na wagę trzech punktów strzelił Josip Soljić. Mecz w Niecieczy obejrzało 1866 kibiców.

Przełamanie nastąpiło jednak w ubiegłym tygodniu, mielczanie pokonali po bardzo dobrym meczu GKS Katowice. Morale wzrosło, wiara w siebie również. Dobitnie pokazała to przedmeczowa wypowiedź środkowego obrońcy PGE Stali, Jonathana De Amo Pereza. – Mamy bardzo dobrą drużynę, w mojej opinii jest najlepsza w tej lidze. Teraz wygramy, będziemy razem i wszystko będzie dobrze – powiedział.

Pierwsze minuty meczu w Niecieczy, to przede wszystkim dużo walki w środku pola i sporo niedokładnej gry. Z tego marazmu pierwsi przebudzili się goście. W 16 i 28 minucie spotkania byli blisko objęcia prowadzenia, ale w obu przypadkach bardzo dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Bruk-Bet Termaliki, Dariusz Trela.

Gdy wydawało się, że mielczanie zaczęli się rozkręcać, gola zdobyli gospodarze. Uczynił to Roman Gergel, który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką w polu karnym. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Jako pierwsi do dogodnych sytuacji dochodzili mielczanie, ale za każdym razem na posterunku był Trela. Jego vis-a-vis miał dużo mniej pracy, jednak gdy nadszedł moment jego próby spisał się znakomicie. W 60. minucie Seweryn Kiełpin wygrał pojedynek sam na sam z Romanem Gergelem. Gdyby nie on byłoby prawdopodobnie już po meczu.

A tak to Bruk-Bet Termalica przekonała się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dwie minuty po zmarnowanej okazji przez Romana Gergela, gola wyrównującego zdobył Martin Dobrotka.

Mielczanie starali się pójść za ciosem. Nadal byli częściej przy piłce, stwarzali sobie niezłe sytuacje, przy tym będąc bardzo uważnymi w tyłach. Bruk-Bet Termalica do samego końca spotkania właściwie nie stworzyła już poważniejszego zagrożenia pod bramką Kiełpina. Co innego PGE Stal, która swego dopięła w 87.minucie. Gola na wagę drugiego z rzędu kompletu punktów zdobył Josip Sojlić.

Piłkarz meczu: Josip Soljić
Atrakcyjność meczu: 5/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wrestler, DJ, pomocnik egzorcysty. Co robią byli piłkarze?

Materiał oryginalny: Fortuna 1. Liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała ze Stalą Mielec. Bramka w końcówce spotkania pogrążyła Słoniki - Gol24