KK
Sławomir Jakubowski
Fortuna 1 Liga. Stal Mielec mogła objąć prowadzenie na zapleczu Ekstraklasy, ale została zatrzymana na boisku czerwonej latarni. W Opole miejscowa Odra pokonała mielczan 1:0 po trafieniu Martina Adamca. To pierwsza w sezonie wygrana Odry na własnym terenie.

Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Stal Mielec 1:0

O wygranej gospodarzy zadecydował gol Martina Adamca zdobyty w 83. minucie spotkania. Słowacki pomocnik biegł z piłką mniej więcej od połowy boiska, przez nikogo nie niepokojony, po czym huknął sprzed pola karnego, a futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Mały udział w tym miał debiutujący w Odrze Arkadiusz Piech, który zaabsorbował obrońców rywala, a ci pozwolili na strzał młodemu pomocnikowi opolan.

Wcześniej długo wydawało się, że bohaterem miejscowych będzie ich bramkarz Kacper Rosa, który już po zmianie stron wybronił dwie groźne próby przeciwników. Najpierw sparował niesamowitą bombę z 10 metrów Bartosza Nowaka, a później zachował się niezwykle czujnie łapiąc pozornie niegroźny strzał głową jednego z gości.

W międzyczasie z kolei świetną okazję zmarnował Tomas Mikinic, który stojąc przed opuszczoną przez Seweryna Kiełpina bramką najpierw został zablokowany dzięki ofiarnej interwencji Krystiana Getingera... a następnie fatalnie przestrzelił. Później z kolei Mateusz Czyżycki sprytnie przymierzył zza "szesnastki", ale golkiper mielczan wybił piłkę praktycznie spod poprzeczki.

Piłkarz meczu: Martin Adamec
Atrakcyjność meczu:5/10

Coraz mniej czasu pozostaje do 1 stycznia. A to ważna data dla piłkarskich klubów, gdyż wtedy można rozpocząć negocjacje z zawodnikami, którym w połowie roku kończą się kontrakty. Sprawdźcie, którym piłkarzom Ekstraklasy kończą się umowy!

Komu wygasają kontrakty? Piłkarze Ekstraklasy do wzięcia za ...