Fortuna 1 Liga. Derby dla Miedzi Legnica. Gładki wynik z Chrobrym w Głogowie

Derby dla Miedzi. Gładki wynik w Głogowie
Derby dla Miedzi. Gładki wynik w Głogowie Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Fortuna 1 Liga. Miedź Legnica kończy jesień na szóstym miejscu, ze stratą dziewięciu punktów do lidera. W ostatnim meczu pokonała w derbach Chrobrego Głogów 2:0 (1:0). Po bramce zdobyli Jakub Łukowski i Marquitos.

Mecz Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:2
Z tym składem i tymi celami Miedź liczyła na więcej po 20 kolejkach. Na tę chwilę zajmuje ostatnie miejsce spośród barażowych o ekstraklasę. Do miejsca gwarantującego bezpośredni awans traci siedem punktów.

W Głogowie zaliczyła rutynową wygraną. Po bramce zdobyła w obu połowach. Najpierw trafił Jakub Łukowski po zagraniu od Artura Pikka. Potem na listę strzelców wpisał się także Marquitos, uderzając celnie w polu karnym.

Chrobry nie wykorzystał swoich okazji na początku drugiej połowy. Po drugim straconym golu rozsypał się na dobre. Rok kończy na ostatnim bezpiecznym miejscu - bez żadnego zapasu punktowego.

Piłkarz meczu: Marquitos