Derby po myśli GKS Jastrzębie. Mimo dobrej gry Zagłębie znów uległo
Derby po myśli GKS Jastrzębie. Mimo dobrej gry Zagłębie znów uległo Piotr Chrobok
Fortuna 1 Liga. To nie jest dobry czas dla Zagłębia Sosnowiec. Mimo zmiany trenera wyniki dalej są beznadziejne. Tym razem porażka prestiżowa, bo w derbach z GKS Jastrzębie (1:2).

Mecz GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:1
W pierwszej połowie przeważali goście. Bliski szczęścia po strzale z dystansu był Filip Karbowy, w słupek trafił Szymon Pawłowski, a okazję na dobitkę zmarnował Olaf Nowak.

Później do głosu doszedł jednak GKS. Kacper Chorążka dobrze bronił uderzenia Daniela Ferugi i Marka Mroza. W 41 minucie to właśnie ta dwójka przeprowadziła akcję, która dała gospodarzom prowadzenie.

Mnóstwo emocji przyniosła druga połowa. Po niezłym początku GKS to Zagłębie ruszyło do ataku. W 68 minucie do wyrównania doprowadził Joao Oliveira. Jego radośc trwała niezwykle krótko. Błyskawicznie GKS odpowiedział za sprawą Daniela Ferugi i było już po meczu.

Piłkarz meczu: Daniel Feruga