Steblecki zdobył drugą bramkę w sezonie
Steblecki zdobył drugą bramkę w sezonie Oliwer Kubus
Fortuna 1 Liga. Koniec czarnej serii GKS Tychy. Zespół prowadzony pierwszy raz przez Tomasza Horwata i Jarosława Zadylka pokonał w Suwałkach ostatnie w tabeli Wigry 1:0. Bramkę przed przerwą zdobył Sebastian Steblecki.

Mecz Wigry Suwałki - GKS Tychy 0:1
Na zwycięstwo w lidze GKS Tychy czekał od 9 listopada. Przez ten czas zaliczył pięć remisów i trzy porażki. Po ostatniej wpadce ze Stalą Mielec (2:4) z funkcji trenera postanowił zrezygnować Ryszard Komornicki, który w tej roli pracował od 8 marca.

O zwycięstwie GKS-u zadecydowała pierwsza połowa. Podczas niej tyszanie osiągnęli przewagę. Jej udokumentowaniem okazała się bramka Sebastiana Stebleckiego. Pomocnik uderzył z okolicy dziesiątego metra po płaskim zagraniu od Łukasza Monety.

GKS awansował na dziesiąte miejsce. Do miejsca premiowanego grą w barażach o ekstraklasę traci trzy punkty. Sytuacja Wigier jest już nadzwyczajna. Zespół z Suwałk zajmuje ostatnie miejsce, tracąc do bezpiecznego aż dziewięć punktów. To dużo jak na osiem kolejek do końca.

Piłkarz meczu: Sebastian Steblecki
Atrakcyjność meczu: 4/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W niedzielę Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Legią i będzie to pierwszy mecz WKS-u w tym sezonie, który nie zostanie rozegrany przy pustych trybunach. W Warszawie zabraknie jednak kibiców gości. Na Stadionie Wrocław pierwsze spotkanie z fanami zaplanowano na 25.06. Będzie to pojedynek z Cracovią. Jak kupić bilety? Jakie będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa na trybunach?DO KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ PRZEJDZIESZ ZA POMOCĄ STRZAŁEK LUB GESTÓW

Kibice na stadionach. Jakie będą obowiązywały zasady (LISTA)