Fortuna 1. Liga. Grad bramek i porażka Arka Gdynia z Chrobrym Głogów

Szymon Szadurski
Arka Gdynia niespodziewanie przegrała u siebie z Chrobrym Głogów.
Arka Gdynia niespodziewanie przegrała u siebie z Chrobrym Głogów. Przemysław Świderski
Fortuna 1. Liga. Aż siedem bramek zobaczyli kibice przy ul. Olimpijskiej 5, którzy wybrali się dziś na pojedynek Arki Gdynia z Chrobrym Głogów. Niestety żółto-niebiescy ulegli rywalowi z Dolnego Śląska 3:4 (2:1), tym samym zaprzepaszczając szansę na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza radzić musieli sobie bez kontuzjowanego Martina Dobrotki, który w ostatnim, wygranym 2:1 spotkaniu ze Skrą Częstochowa zszedł z boiska już po niespełna trzydziestu minutach gry. Mimo tego żółto-niebiescy byli faworytem starcia z Chrobrym Głogów.

Gdynianie dobrze rozpoczęli mecz. Po nieco ponad dwudziestu minutach objęli też prowadzenie. Do siatki gości trafił Karol Czubak. Niestety Chrobry Głogów potrzebował zaledwie siedem minut, aby doprowadzić do wyrównania. Kacpra Krzepisza pokonał Mateusz Machaj.

Żółto-niebiescy jeszcze przed przerwą ponownie trafili za sprawą Omrana Haydarego. Dla reprezentanta Afganistanu był to już siódmy gol w tym sezonie.

Po przerwie Arka Gdynia poszła za ciosem. Wydawało się, że żółto-niebiescy rozstrzygną na własną korzyść losy pojedynku. Pięć minut po wznowieniu gry, po rzucie rożnym, strzał Omrana Haydarego dobił kapitan zespołu Michał Marcjanik.

Niestety w ostatnim kwadransie spotkania Chrobry Głogów aż trzykrotnie zaskoczył obronę żółto-niebieskich, powodując konsternację na żółto-niebieskich trybunach. Marek Gołębiewski, trener gości, przeprowadził zmiany, a rezerwowi przesądzili o wyniku spotkania.

Do siatki w 76 i 81 minucie spotkania trafił Sebastian Steblecki. Losy meczu już w jego doliczonym czasie rozstrzygnął Miłosz Jóźwiak, desygnowany chwilę wcześniej na plac gry. Tym samym żółto-niebiescy ponieśli trzecią, ligową porażkę w trwającym sezonie.

- Jesteśmy rozczarowani - powiedział po meczu Ryszard Tarasiewicz, trener Arki Gdynia. - Biorąc pod uwagę, jak graliśmy i ile stworzyliśmy sobie sytuacji, nie mieliśmy prawa przegrać. W najgorszym wypadku powinniśmy zremisować. Dla mnie jest to duży ból i zawód. W ostatnich dziesięciu meczach straciliśmy siedem bramek. Dziś aż cztery i przegraliśmy, choć prowadziliśmy 3:1.

Piłkarzy Arki Gdynia czeka teraz dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, związana z występami reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Kolejny mecz żółto-niebiescy rozegrają dopiero w przyszłym miesiącu, na wyjeździe 2 października, a ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice.

Arka Gdynia Chrobry Głogów 3:4 (2:1)
Bramki: Karol Czubak 22 (min.), Mateusz Machaj (29 min.), Omran Haydary (36 min.), Michał Marcjanik (49 min.) Sebastian Steblecki (76 i 81 min.), Miłosz Jóźwiak (90 min.)
Żółte kartki: Gol, Tomal - Kolenc.
Arka Gdynia: Krzepisz - Tomal, Marcjanik, Rymaniak, Stolc - Adamczyk (71 Bednarski), Milewski, Gol, Aleman (65 Kuzimski), Haydary - Czubak. Trener: Ryszard Tarasiewicz
Chrobry Głogów: Dybowski - Kuzdra, Bougaidis, Michalec (68 Steblecki), Bogusz (68 Hanc) - Kusztal (56 Górski), Mandrysz, Kolenc (56 Mucha), Machaj (90 Jóźwiak), Bochnak - Wolsztyński. Trener: Marek Gołębiewski
Sędziował: Karol Arys (Szczecin)