Fortuna 1 Liga. Lider z Bielska wygrał i obrał kurs na Ekstraklasę

DW
Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko Biała 1:2 (0:1)
Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko Biała 1:2 (0:1) brak
Fortuna 1 Liga. Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrało w Grudziądzu z miejscową Olimpią 2:1. Bramki dla Górali zdobyli Jakub Bieroński i Bartosz Jaroch (z rzutu karnego). Gdy goście prowadzili już dwiema bramkami, sygnał do ataku dał Ricky van Haaren, ale tylko na kontaktowe trafienie było stać ekipę z Grudziądza. Podbeskidzie obrało kurs na Ekstraklasę i potwierdzili wysoką formę sprzed lockdownu.

Podbeskidzie do Grudziądza udało się bez kapitana Łukasza Sierpiny oraz Rafała Figla. "Płuca" drugiej linii Górali zostały wyrwane przez żółte kartki, które obaj piłkarze obejrzeli w ostatnim starciu z Wartą Poznań. Znacząco osłabione Podbeskidzie stanęło więc przed trudnym zadaniem obrony pozycji lidera - by to zrobić, Górale musieli wygrać z Olimpią.

Pierwszy gol padł w 36. minucie spotkania. Kornel Osyra zagrał futbolówkę do Mateusza Marca, a ten w polu karnym odegrał do Bierońskiego. Młody zawodnik położył Sapelę i strzelił do pustej już bramki.

Do przerwy Górale zasłużenie prowadzili na wyjeździe, a tuż po zmianie stron podwyższyli wynik. Marko Roginić wyprzedził Lukasa Duriskę i po kontakcie z rywalem upadł w polu karnym. Według arbitra był powód do podyktowania rzutu karnego. Bartosz Jaroch bardzo pewnie uderzył z jedenastu metrów. Płaski strzał blisko słupka i Łukasz Sapela musiał wyjąć piłkę z siatki.

Na 22 minuty przed końcem kontaktową bramkę zdobył Ricky van Haaren. Świetnie rozegrali to gospodarze. Damian Ciechanowski z prawego skrzydła wyłożył piłkę Rickiemu, a ten z pięciu metrów wpakował ją do siatki.

Piłkarz meczu: Mateusz Marzec