ŁKS wytrzymał napór, a potem zaatakował. Przełamanie z Koroną
ŁKS wytrzymał napór, a potem zaatakował. Przełamanie z Koroną Krzysztof Szymczak
Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź wraca na zwycięską ścieżkę. Po dwóch porażkach wygrał. W Kielcach znalazł sposób na Koronę (2:1). Obie bramki padły po przerwie.

Mecz Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:2
Przed przerwą lepiej prezentowała się Korona. Natomiast ŁKS powielał błędy w defensywie z poprzednich meczów. Znów dochodziło do prostych strat pod bramką, które mogły być brzemienne w skutkach. Mogły, ale nie były, ponieważ między słupkami na wysokości zadania stanął Arkadiusz Malarz. Weteran obronił trzy groźne próby i tym zrehabilitował się za wpadki przeciw Arce Gdynia.

W drugiej połowie ŁKS przeszedł do ataku. Prowadzenie uzyskał kilka minut po wznowieniu. Z podania w polu karnym użytek zrobił Tomasz Nawotka, który popisał sie technicznym uderzeniem przy prawym słupku.

Drugi gol dla ŁKS wziął się z rzutu karnego. Po faulu Dawida Lisowskiego jedenastkę wykorzystał Antonio Dominguez. ŁKS ma punkt straty do drugiego Górnika Łęczna, ale czeka jeszcze na odpowiedź GKS Tychy.

Korona ma prawo żałować tego meczu, bo w ofensywie zrobiła wystarczająco dużo, żeby nie przegrać. Dopiero w 87 minucie złapała kontakt. Strzał w słupek Jacka Podgórskiego dobił Jakub Łukowski.

Piłkarz meczu: Arkadiusz Malarz