Piotr Szymański
Fortuna 1 Liga. ŁKS Łódź wpadł w poważniejszy kryzys. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy przegrał trzecie z ostatnich czterech spotkań. We wtorkowy wieczór sposób na piłkarzy Wojciecha Stawowego znalazła Miedź Legnica, która odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu.

Jak padły bramki?

• 0:1 (14. minuta) - Bliźniacza bramka do tej zdobytej przez Kamila Jóźwiaka z Holandią. Kamil Zapolnik pokazał szybkość, minął obrońcę i pewnie pokonał Arkadiusza Malarza.
  • 0:2 (57. minuta) - Dośrodkowanie rezerwowego Macieja Śliwy z prawej strony prosto na głowę Zapolnika. Malarz nie podjął próby obrony.
  • 1:2 (62. minuta) - Fantastycznie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego Pirulo. ŁKS złapał kontakt.
  • 2:2 (65. minuta) - Błyskawiczne wyrównanie ŁKS-u już w osłabieniu. Piłka w gąszczu nóg trafiła do Michała Trąbki, który uderzył lekko i precyzyjnie.
  • 2:3 (75. minuta) - Akcja wprowadzonych chwilę wcześniej piłkarzy Miedzi. Krzysztof Drzazga prostopadle zagrał do Joana Romana, a Katalończyk z lewej nogi wpakował piłkę do siatki. Malarz znowu nie drgnął.
  • 3:3 (82. minuta) - Kuriozalna bramka. 19-letni golkiper Miedzi przy wykopie trafił w plecy piłkarza ŁKS-u. Piłka wpadła mu za kołnierz. Kilka dni temu bliźniaczego klopsa popełnił Kamil Grabara.
  • 3:4 (87. minuta) - Płasko dograł z prawego skrzydła Paweł Zieliński, piłka przeszła na dalszy słupek i w zasadzie trafiła w kolana Romana.

Atrakcyjność meczu: 9/10
Piłkarz meczu: Kamil Zapolnik

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Jeżeli zmieniać selekcjonera to od razu po meczu z Holandią wieńczącym Ligę Narodów. Polska w marcu rozpocznie bowiem eliminacje do MŚ 2022, a w czerwcu zagra w przełożonym Euro 2020. Potencjalny następca miałby zatem czas, by przygotować się do tych dwóch najważniejszych wyzwań w 2021 roku. Umowa z Jerzym Brzęczkiem została przedłużona w maju i ma obowiązywać do grudnia przyszłego roku. Na selekcjonera spadły jednak gromy po meczu z Włochami (0:2). Taktykę a raczej jej brak jednoznacznie ocenił kapitan Robert Lewandowski, milcząc przed kamerą przez siedem czy osiem sekund.Zobaczcie, którzy fachowcy są wolni na rynku i kto ewentualnie mógłby zostać wyciągnięty z polskich klubów.

Zwolnić Jerzego Brzęczka i co dalej? Oto wolni trenerzy z Po...