Fortuna 1 Liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza dopiero drugi raz przegrała u siebie. Dziś musiała uznać wyższość Miedzi Legnica, która tym zwycięstwem zgłasza akces do strefy barażowej. Gole strzelili Michał Bednarski i Joan Roman.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Miedź Legnica 0:2
Termalica za bardzo nie wiedziała, jak dobrać się do Miedzi. Próbowała wywalczyć rzuty karne, ale sędzia ocenił sytuacje inaczej. Kacper Śpiewak za upadek w szesnastce otrzymał żółtą kartkę.

Przed przerwą mecz był dość wyrównany. Najlepszej okazji dla Termaliki nie wykorzystał Adam Radwański, którego zatrzymał Paweł Lenarcik. Generalnie ze strony "Słoników" zabrakło przede wszystkim decyzyjności w okolicach pola karnego.

Miedź w dość nietypowy sposób objęła prowadzenie. Po wykopie Lenarcika piłkę przedłużył piłkarz Termaliki, Paweł Żyra. Zagranie głową do tyłu otworzyło drogę Michałowi Bednarskiemu, który uciekł obu stoperom, a potem dopełnił formalności.

Termalica próbowała zrywać się do ataków w drugiej połowie, ale to na niewiele się zdało. Najbliżej szczęścia był Marcin Grabowski. Po rzucie wolnym boczny obrońca obił poprzeczkę.

Wynik na 2:0 ustalił wprowadzony Joan Roman, który przejął piłkę, a potem pomknął z nią do pola karnego.

Piłkarz meczu: Paweł Lenarcik